Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6676
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Teatr Jeleniogórski na eksport

Środa, 28 maja 2008, 9:07
Aktualizacja: 9:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Teatr Jeleniogórski na eksport
Fot. TEJO
Sukces „Wiewiórki”! Sztuka znalazła się w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Z próbą czytaną w reżyserii Agnieszki Błońskiej aktorzy Teatru Norwida zostali zaproszeni do Warszawy.

„Śmierć człowieka wiewiórki”, jedna z premier mijającego sezonu w TJ, została zakwalifikowana do finału wspomnianego prestiżowego konkursu. Wydarzenie jest organizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Teatru Narodowego i Związku Artystów Scen Polskich. – Nasza propozycja znalazła się wśród dziewięciu zarekomendowanych do finału w drodze jednomyślnego uzgodnienia spektakli z całej Polski – poinformował Teatr im. Norwida.

Z kolei próba czytana w cyklu „Czas na nowy dramat” pt. "ten Rom to nie żaden Rom, to pewno Afgański terrorysta“, oparta między innymi, na komentarzach internautów Jelonki com. dotyczących tekstów o mniejszości romskiej, zostanie wystawiona w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Aktorzy z Jeleniej Góry wystąpią tam pod koniec maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group