Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4299
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Teatr i szkoła – bliżej w Norwidzie

Piątek, 11 września 2009, 8:55
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Teatr i szkoła – bliżej w Norwidzie
Fot. TEJO
W nadchodzący poniedziałek o godz. 15 na dużej scenie w Teatrze im Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze rusza projekt „Teatr i Szkoła”. Do udziału w nim zaproszono uczniów popularnego „Ekonoma”. Przygoda z teatrem potrwa do czerwca przyszłego roku.

Od września tego roku do czerwca roku przyszłego przewidziano działania związane z projektem przy wykorzystaniu potencjału artystycznego twórców sceny jeleniogórskiej jak i pokładów kreatywności młodych ludzi, którzy wezmą udział w projekcie.

Patronami działań są Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Centrum Edukacji Narodowej. Projekt zakłada powstanie innowacyjnego modelu partnerstwa między teatrem i szkołą, promowanie idei szeroko pojętej edukacji kulturalnej, w tym konkretnym przypadku idei pedagogiki teatralnej, która oparta jest na formule dialogu przy użyciu języka żywego teatru.

W działaniach edukacyjnych wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze pod opieką Elżbiety Astramowicz, nauczyciela, pedagoga, animatora działań teatralnych na terenie szkoły i wieloletniej przyjaciółki teatru. Koordynatorem całości jest Tadeusz Wnuk, aktor, reżyser, pedagog teatralny od lat zajmujący się edukacją teatralną dzieci i młodzieży.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest portal i tygodnik Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group