Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7096
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Teatr Cinema wrócił z Festiwalu Teatru Nie–Złego

Niedziela, 2 października 2011, 8:12
Aktualizacja: 11:03
Autor: Accipiter
W ubiegłym tygodniu aktorzy Teatru Cinema z Michałowic wybrali się do Legnicy, aby tamtejszej publiczności pokazać spektakl „Nie mówię tu o miłości” w reżyserii Zbigniewa Szumskiego. Grali na scenie na Nowym Świecie, podczas pierwszej edycji legnickiego Festiwalu Teatru Nie–Złego zorganizowanego przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej.

W swoim zamierzeniu czterodniowy Festiwal Teatru Nie-Złego 2011 odznaczał się oryginalnością i poziomem artystycznym. To projekt, który przyjął formę międzyludzkiego i artystycznego spotkania, teatralnego święta, które pomija mody, nagrody oraz festiwalowe przyzwyczajenia.

Surrealistyczny Teatr Cinema z Michałowic na festiwal przyjechał ze spektaklem Zbigniewa Szumskiego „Nie mówię tu o miłości”. Jest to opowieść o życiu i odchodzeniu, a jej bohaterami są trzej grabarze. Jan Kochanowski, Tadeusz Rybicki i Dariusz Skibiński ujawnili w widowisku cały swój kunszt aktorski, wygrywając świetnie tony groteskowe, jak i smaczki teatru absurdu.

Spektakl przejawiający świeżość, oryginalność i pasję jego twórców się podobał. Ściągnął przede wszystkim rozdyskutowaną widownię. A reakcje otwartej legnickiej publiczności były żywiołowe i naturalne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group