Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8396
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Targi pracy i edukacji

Piątek, 13 maja 2022, 12:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Targi pracy i edukacji
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych (dawne KPSW) wróciła po pandemicznej przerwie do organizacji Targów Pracy i Edukacji na trenie swojej uczelni. Można było znaleźć ciekawe oferty pracy, a ponadto zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe.

Impreza organizowana jest dzięki współpracy jeleniogórskiej uczelni z Centrum Edukacji i Pracy Ochotniczych Hufców Pracy.

Wiosenne targi edukacji i pracy są skierowane do społeczności lokalnej, aby ludzie mogli znaleźć pracę, porozmawiać z pracodawcami, a uczniowie klas ósmych mogą zobaczyć jakie szkoły mamy w regionie, jak zaplanować karierę edukacyjną - powiedziała Olga Jabłonko, dyrektorka Centrum Edukacji i Pracy OHP w Jeleniej Górze.

Na targach pojawiło się ok. 30 wystawców reprezentujących różne branże.

Jesteśmy jednym z większych pracodawców na naszym terenie i również potrzebujemy nowych pracowników. Mamy atrakcyjną ofertę - na początek dla osoby bez większego doświadczenia to ok. 4000 zł "na rękę". Oprócz tego wiele innych profitów jak nagrody roczne, ekwiwalenty za umundurowanie, dodatki na zakup mieszkania - powiedział mjr Mariusz Mrozewski, zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.
Wciąż trwa nabór do Straży Granicznej. Praca w służbie mundurowej jest stabilna, to dobra oferta dla młodych ludzi - powiedziała mjr Joanna Zakrzyk, zastępczyni komendanta Straży Granicznej w Jeleniej Górze.

Władze uczelni cieszą się, że po pandemicznej przerwie mogli wrócić do organizacji targów.

Jesteśmy zaskoczeni dużą frekwencją i bardzo nas to cieszy. To nasza misja, aby wspierać różne inicjatywy pracodawców i szkół średnich - powiedziała Beata Telążka, prorektor KANS.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group