Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6091
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Taniej w góry

Czwartek, 30 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 30 sierpnia 2007, 7:30
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Taniej w góry
Fot. D. Gudowski
Koniec z podwójną opłatą za wjazd na Kopę.

Ujednolicenie ceny wjazdu wyciągiem krzesełkowym Miejskiej Kolei Linowej na Kopę oraz biletu wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego to ukłon obydwu instytucji w stronę turystów. Ułatwienie zacznie obowiązywać od piątku (31 sierpnia).

Do tej pory goście odwiedzający Karpacz, którzy mają w programie wędrówkę na Śnieżkę, oburzali się, że muszą płacić podwójnie: raz za wstęp do KPN i dodatkowo za bilet na wyciąg. Zmorą były też podwójne kolejki do każdej z kas.
Od piątku będzie tylko jedna: przy wyciągu.

Nowa cena (zawierająca wejściówkę do KPN oraz opłatę za wyciąg) to 20 złotych. Do czwartku bilet do parku kosztuje 4 złote (2 złote ulgowy), a na MKL – 18 zł (15 zł z ulgą). W kieszeni przeciętnego turysty zostanie 2 złote.

Nie zniknie inna drażniąca gości opłata z parking. Całodzienne pozostawienie samochodu przy wyciągu przy stacji wyciągu na Kopę kosztuje 7 złotych. Karpacki magistrat czyni starania, aby tę opłatę także zawrzeć w karnecie, jednak będzie to możliwe w przyszłym roku. Do końca tego obowiązuje umowa z dzierżawcą parkingu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group