Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7518
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Taneczna sobota

Sobota, 25 września 2010, 22:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 września 2010, 13:25
Autor: arec
Jelenia Góra: Taneczna sobota
Fot. Robert Ignaciak
Od rana do późnych godzin wieczornych jeleniogórzanie mogli podziwiać pary startujące w turnieju Karkonosze Open. Dziś na parkiecie w hali przy ulicy Złotniczej królowały tańce latynoamerykańskie.

Najstarsza impreza taneczna w kraju po raz 11 odbywa się w wersji open rankingu światowego. Tegoroczne 45 już Karkonosze open uzyskały jednak wyższą rangę International w tańcach latynoamerykańskich, co przyciągnęło do Jeleniej Góry zawodników z polskiej czołówki.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło niemal 300 par. Najbardziej oczekiwane były oczywiście starty zawodników w konkurencji IDSF International, w której ostatecznie wzięło udział 81 par. Wśród nich znalazły się cztery pary z pierwszej 50 rankingu światowego. W wykonaniu najlepszych mogliśmy zobaczyć takie tańce jak samba, rumba, cha cha, paso doble czy jive.

Faworyci nie zawiedli. Zwyciężyli Niemcy Nikita Bazev i Marta Arndt, którzy wyprzedzili Polaków Andrzeja Suchockiego i Natalię Piecewicz. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale także Polakom - Krystianowi Radziejowskiemu i Sylwii Maczek z wrocławskiego klubu tańca Bravo. Wrocławianie jeszcze przed rundą ćwierćfinałową liczyli na pierwszą czwórkę, otwartą kwestią pozostawała tylko ostateczna lokata.

W Grand Prix Młodzieży pierwsze trzy miejsca przypadły w udziale parom reprezentującym Polskę. Zwyciężyli Michał Danilczuk i Alexandra Konstantinova z klubu Corte Warszawa. Drugie miejsce zajęli kaliszanie Tobiasz Uniejewski i Yulia Luzina, a trzecia lokata należała do Sebastiana Mroza i Joanny Szumkowskiej z klubu Contra Warszawa.

Cieszy niezła lokata Łukasza Zezuli i Joanny Lewandowskiej z jeleniogórskiej szkoły tańca Tabor, którzy zajęli czwarte miejsce w klasie D. Sami zawodnicy nie byli zadowoleni ze startu bowiem pierwsze miejsce poza podium jest zawsze najgorsze. Jeleniogórzanie liczyli na pierwszą trójkę, a plany pokrzyżował słabszy występ w tańcach standardowych podczas eliminacji.

Warto wspomnieć, że w rywalizacji dzieci w klasie E szósta lokata przypadła w udziale młodym jeleniogórzanom Sebastianowi Mazurkowi i Natalii Orłowskiej ze szkoły tańca Kurzak i Zamorski.

Z organizacji turnieju zadowolony jest Andrzej Golonka z Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. – Na Karkonosze Open jestem po raz czwarty i widzę, że impreza się rozwija zarówno pod względem organizacyjnym jak i ilościowym – powiedział sędzia PTT. Andrzej Golonka podkreślił, że zawody sędziuje międzynarodowa obsada, a dobrze zorganizowany turniej przyciąga coraz więcej par.

Jutro dalsza część zmagań 45.Międzynarodowego Turnieju Tańca Karkonosze Open.

Niedziela

9.30
JUNIOR II - kl. "C" STANDARD / LATIN
JUNIOR II - kl. "B" STANDARD / LATIN
DOROŚLI (ADULTS) - kl. "C" STANDARD / LATIN
DOROŚLI (ADULTS) - kl. "B" LATIN
DOROŚLI (ADULTS) - kl. "A" LATIN
Młodzież (YOUTH) Open STANDARD Grand Prix Polski
13.00
DOROŚLI (ADULTS) IDSF OPEN STANDARD - eliminacje -
DZIECI II (JUVENILES II) - Open STANDARD: WA-T-WW-Q
JUNIOR II - Open STANDARD Grand Prix Polski
JUNIOR II - kl. D WA-T-WW-Q-S-CCC-R-J
JUNIOR I - kl. "E" WA-T-WW-Q-S-CCC-R-J
DZIECI I (JUVENILES I) - kl. E WA-WW-Q-S-CCC-J
17.00
DOROŚLI (ADULTS) IDSF OPEN Standard - kontynuacja -
JUNIOR II - Open LATIN Grand Prix Polski
DZIECI II (JUVENILES II) - Open LATIN: S-CCC-R-J
SENIOR SPORT Open STANDARD

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group