Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7406
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tamex wkroczył na stadion

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 kwietnia 2016, 7:42
Aktualizacja: Środa, 6 kwietnia 2016, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Firma Trawnik na zlecenie Tamexu wykonuje prace na murawie stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, mające na celu usunięcie błędów popełnionych w I etapie przebudowy obiektu, który miał służyć piłkarzom i lekkoatletom, a póki co jest niechlubną wizytówką stolicy Karkonoszy.

Prace, zgodnie z ugodą zawartą pomiędzy wykonawcą a Miastem, rozpoczęły się w poniedziałek, 4 kwietnia i potrwają z przerwami do czerwca. Jeśli nie przyniosą pożądanego skutku (woda nadal będzie zalegać na murawie), będzie konieczna całkowita wymiana warstwy odsączającej wraz z murawą. Całkowity koszt wykonywanych prac naprawczych ponosi firma Tamex.

- Są to prace gwarancyjne. Muszą być podzielone na części, ponieważ ta płyta nie wytrzyma intensywności jaka jest zaplanowana – tłumaczy wiceprezes Term Cieplickich Miłosz Sajnog. - To się nazywa mikrodrenaż pionowy. Gleba jest nacinana, w nią jest wpuszczana warstwa piasku ze żwirem, która ma spowodować zwiększenie przepuszczalności wody z wierzchu płyty do drenażu – wyjaśnia zarządca stadionu.

Pod znakiem zapytania stoją kolejne mecze Karkonoszy zaplanowane przy ul. Złotniczej. - Po zwykłym piaskowaniu warunki na murawie są ciężkie, a po tym zabiegu będą bardzo ciężkie. Wykonawca nie zabrania grania, ale czy piłkarze będą chcieli grać na tym, co zostanie? To będzie ich decyzja – powiedział Miłosz Sajnog.

Po zakończeniu prac zostanie wykonana próba wodna, która rozstrzygnie, czy płyta boiska po opadach nadaje się do gry. Ponadto wykonawca zobowiązał się do naprawy oświetlenia na trybunie głównej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~sajmon 5-04-2016 8:10
Czy nierzetelni wykonawcy prac na stadionie wymigają się górką piasku ??? Jakie straty poniosło miasto przez nierzetelnego wykonawcę do dzisiaj ??? Czy ktoś z władz poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność za tą farsę ??? Czy teraz będzie wszystko OK ??? Tylko mieszkańców to chyba obchodzi bo to ich są pieniądze. A takie pozorowanie hmmm... Afera stadionowa w JG ???
~Gość 5-04-2016 8:21
Tylko niech Zawiły teraz dopilnuje co by roboty zaś nie s........li bo już raz dał ciała ten nasz Zawiły.
~bubel 5-04-2016 8:47
Ten bubel to efekt braku nadzoru Miasta nad całą inwestycją !!!!!!! Co do powiedzenia w tej sprawie ma Prezydent Miasta ? - milczy ,bo tak wygodnie. Może zacznie mówić przed Prokuratorem. Wydano 17 mil. zł , a sprawa murawy to nie wszystko , brak tablicy swietlnej , brak wypozażenia do przeprowadzenia zawodów lekkoatletycznych , brak wyposazenia pomieszczeń , wadliwe oswietlenie , brak nowego ogrodzenia za trybuną główną , brak nowej nawieszchni parkingu za trybuną główną , zdewastowane boisko boczne , na wszystko zabrakło kasy itd. Oszczędzano na wszystkim , wybudowano bubel za 17 mil. zł , wstyd. Sadzę ze kwestią czasu jest zainteresowanie sie tematem organów scigania szczebla centralnego , tego wymaga interes społeczny mieszkańców naszego miasta , tego nie można odpuścić !!!!
~lewosławny 5-04-2016 8:49
Nic z tego nie będzie .To jest tak samo z drogami ,nakładanie nowej warstwy i dalej pęka .Najlepiej wywiercić dziurę na wylot kuli Ziemskiej.Pudrowanie zwłok.
~zaboberek 5-04-2016 9:50
Przecież Karkonosze mogą grać na stadionie przy Lubańskiej.Tylu kibiców ile przychodzi na mecze to i tam się zmieści. Wydaje mi się,że taki "pionowy drenaż" to się zda psu na budę,to tylko strata czasu i pieniędzy,nawet jeśli koszty ponosi gwarant.
~rumcajs54 5-04-2016 9:55
Przepuszczalny to ma być grunt a nie woda, Panie Vice. No, chyba że to znowu radosna twórczość Jelonki.
~MJ 5-04-2016 10:30
Pani inspektor nie chciała odebrać boiska przez miesiąc-" bo za miękki grunt", sprytne chłopaki użyli trochę cementu i po problemie. Zasiano trawkę , a jak popadał deszczyk to zrobili parę dziurek, żeby woda zeszła przy odbiorze. -zasłyszane.
~Dla kogo ten stadion? 5-04-2016 11:06
Większość wpisów to kibolskie ględzenie. Słabe wykształcenie, dużo alkoholu i mięśni. Wydawanie 17 milionów PLN na rozrywki dla 50 jeleniogórskich kiboli to skandal! Ludzie ze swoimi dziećmi chetnie poszliby pokibicować ale odstrasza ryk stadionowych bandytów, przekleństwa, smród piwska, łyse łby, przepocone, śmierdzące ubrania kiboli.
~czyzyk 5-04-2016 12:07
Kibiców na mecze wpuszczano tylko na trybunę . Dlaczego!!! My nie chcemy siedzieć razem z tymi łysymi kibolami ryczącymi i wyjcami co szukają tylko rozróby , zadymy. Bardzo jest przyjemne miejsce na przeciw trybuny i oglądania meczów. Prosimy o zezwolenie na w/w miejsca .Mecze chcemy oglądać w spokoju i wygodnie.Wydano 17milionów złotych i ograniczać miejsca siedzące na stadionie po remoncie ,to wstyd i hańba Panowie organizatorzy!!!!!
~kibic KSK 5-04-2016 13:23
Dla mnie to jest jedna wielka kompromitacja jesli ta próba wodna nic nie da to trzeba wywalic 1 milion zł na nową murawe wtyd
~do lewosławny 5-04-2016 15:29
Zgadzam się z Twoją tezą, chociaż trochę z innych powodów. Problemem nie jest murawa (darń), która ze swej natury dobrze przepuszcza wodę. Problemem jest warstwa znajdująca się pod darnią. Ta wody przepuścić nie za bardzo chce, gdyż jest najprawdopodobniej zbyt zwięzła. Nacinanie przyniesie skutek tymczasowy (piasek ze żwirem przepuszczą więcej wody niż darń) i zda egzamin tylko przy małej ilości wody (przy większej i tak woda nie zostanie wchłonięta przez warstwę poddarniową, gdyż ta jest zbyt słabo przepuszczalna). Poza tym darń za jakiś czas się rozrośnie i efekt piaskowania będzie niewielki. Jedyne rozwiązanie to zdjęcie murawy i położenie nowej warstwy podkładowej bardziej przepuszczalnej z poziomym drenażem odsączającym. Reszta to może być rzeczywiście tylko pudrowanie.
~Antigua 79 5-04-2016 15:41
A czy Leszek W. Przewodniczący Rady Dziwiszowa będzie miał honorowe miejsce na trybunach?
~ 5-04-2016 16:16
A kiedy wkroczy Prokurator i zamknie tych odpowiedzialnych z Ratusza.
~PL 5-04-2016 19:36
Już pora zając się CWANIAKAMI którzy zbili niezłą kasę na tym interesie stadionowym a tu dalej cisza nic się nie stało
~poiu 5-04-2016 22:27
Kto wymyślił ten tytuł ?! Wkracza zwycięzca, bohater lub ktoś wkracza do akcji. Być moze wkroczyć do tej sprawy powinien prokurator. Tu mamy do czynienia ze sprawą niechlubną. TAMEX nie może "wkraczać", może po cichu , boczną bramą wejść i naprawić fuszerkę.
~radek1987 5-04-2016 22:48
A przewodniczący rady miasta JG dalej mieszka w Dziwiszowie?
~obecny 5-04-2016 23:51
WKRACZA FIRMA "KOGUCIK"... HEH... wydane tylu baniek... i nadal klapa... będą kolejne poprawki...do 20 baniek trzeba dobić...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group