Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5563
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Także w Jeleniej Górze bilety MZK przez komórkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 września 2012, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: SkyCash
Pasażerowie komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze mogą korzystać z biletu w telefonie komórkowym za pomocą SkyCash. Intuicyjny system działa już z powodzeniem w tak dużych aglomeracjach, jak: Łódź, Wrocław czy Warszawa.

SkyCash to ogromne udogodnienie dla pasażerów, zapewniające bezproblemowe korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Bilety można kupować w każdym miejscu, 24 godziny na dobę. System pozwala uniknąć pośpiechu, konieczności szukania drobnych czy też ryzykowania jazdy na gapę. O jego zaletach przekonali się już pasażerowie m.in. Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Lublina i Bydgoszczy.

W Jeleniej Górze dostępne są bilety jednorazowe jednokrotnego kasowania, obowiązujące na liniach normalnych, pospiesznych lub nocnych, w wybranej strefie opłat. Co istotne, ich ceny są takie same, jak w kiosku. Żeby móc kupować bilety za pomocą SkyCash, wystarczy pobrać i zainstalować na komórce bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Następne kroki to rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash środkami pieniężnymi. Sama procedura zakupu biletów przez komórkę jest bardzo intuicyjna i zajmuje średnio od kilku do kilkunastu sekund.

Wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu, a następnie wpisać numer boczny pojazdu i określić liczbę biletów. Transakcja zostanie zrealizowana bezpośrednio po zatwierdzeniu jej indywidualnym kodem PIN. Podczas kontroli należy natomiast wejść do zakładki „Kontrola biletów” i okazać kontrolerowi ekran komórki z zakupionym biletem.

– Elektroniczną portmonetkę SkyCash doładowujemy standardowym przelewem bankowym lub korzystając z funkcji przelewu natychmiastowego na www.skycash.com – podkreśla Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Do systemu można też podłączyć kartę Visa lub MasterCard, dzięki czemu zasilanie odbywa się bezpośrednio z telefonu, bez konieczności przelewania środków z banku – dodaje Mazurkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~hm 6-09-2012 9:10
a co jak mi komórka padnie? albo system spowoduje jakieś opóźnienie?
~jaaa 6-09-2012 9:21
kur... przecież od lat nie ma u nas linii pospiesznych więc po co to pisać???????
~*chipo 6-09-2012 9:55
wybrano droższego dla pasażerów operatora płatności, Skycash pobiera 1,9% prowizji od każdej wpłaconej na konto kwoty. moBILET - czyli konkurencyjny operator, znajdujący się w większej ilości miast w Polsce opłat takowych nie pobiera...
~dyzio 6-09-2012 10:35
Cyt: Co istotne, ich ceny są takie same, jak w kiosku. Skoro prowizje są tak jak pisze *chipo, to zapewne większość czytając ten artykuł, pomyślało, że kupując w taki sposób bilet, zapłacimy dokładnie tyle ile jego cena... a koszty prowizji... po co o tym pisać, to się nazywa rzetelna i konkretna informacja... BRAWO! A chyba jest jakiś przepis, który mówi, że nie wolno wprowadzać klienta w błąd, podając nieprecyzyjne informacje... No i ciekawe, dlaczego akurat firma SkyCash a nie moBILET... który rzekomo nie pobiera prowizji... jak sądzicie :-)
~Żarty ??? 6-09-2012 10:46
przecież to działa od kilku lat, JG była chyba drugim miastem po Poznaniu, w którym MZK wprowadziło płatność przez telefon.. jedynie zmienił się operator, wcześniej był właśnie moBILET
~ 6-09-2012 10:52
pewnie sky cahs płaci działe z sms -ów do MZK ,ot cała prawda
ebee 6-09-2012 11:12
Miasto malkontentów. Najprawdopodobniej, gdyby zostały wprowadzone bezpłatne przejazdy....znalazła by się zapewne także grupa ...niezadowolonych. To ciągłe narzekanie na wszystko wynika zapewne z...braku solidnego zajęcia.
~Derik 6-09-2012 11:47
Mam nadzieję że to będzie działać. Żeby nie było tak jak z MoBilet - aplikacja działała tylko raz, potem trzeba było ją ponownie instalować. Dział techniczny odpisał że problem jest znany, prawie rok już minął a rozwiązania problemu brak.
~xyz 6-09-2012 15:23
pobierają prowizję (1,9% np. 10 zł to 19 groszy...) od zasileń kont poprzez natychmiastowe płatności, jeśli zasili się konto tradycyjnym przelew to prowizji nie ma, to tyle co wyczytałem, jest coś innego?
~iras 6-09-2012 17:15
za bardzo skomplikowane,nie sprawdzi się.Lepiej kupic bilet u kierowcy albo w kiosku.
~Seba 7-09-2012 11:47
Ludzie ogarnijcie się. Przecież proziwja za doładowanie konta to nie prowizja za zakup, więc bilety faktycznie kosztują tyle samo co normalnie. Z reszta przytaczajcie uważnie, bo konto można doładować też zwykłym przelewem bankowym, bez prowizji. Chesz zasilić natychmiast, dopłacasz, nie zależy Ci na czasie, robisz to zwykłym przelewm. Dla mnie to dobre rozwiązanie. Ale malkontenci zawsze beda. W koncu najepiej, zeby było za darmo...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group