Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7150
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Taki remont to udręka?

Wtorek, 31 lipca 2018, 7:14
Aktualizacja: Środa, 1 sierpnia 2018, 6:58
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Taki remont to udręka?
Fot. Użyczone
Na utrudnienia, występujące w związku z rozpoczynającym się remontem odcinka ulicy Partyzantów w Janowicach Wielkich narzeka nasz Czytelnik pan Daniel.

Przypomnijmy. Samorząd Janowic Wielkich na remont odcinka ulicy Partyzantów otrzymał prawie 2 miliony złotych dotacji z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki temu na odcinku 1400 metrów drogi pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z krawężnikami.

Jak mówi nasz Czytelnik, od pierwszych dni remontu mieszkańcy ulicy Partyzantów mają duże kłopoty z dotarciem do swoich posesji.

- Ściągnięty został asfalt i pokonanie tej drogi stało się koszmarem – opowiada pan Daniel. - Najpierw podczas ulew droga zmieniła w jedno wielkie błoto natomiast teraz jest totalnie kamienista z potężnymi nierównościami. Mieszkańcy części Janowic poniekąd są odcięci od świata ponieważ droga alternatywna przez las też nie została w żaden sposób przygotowana. A najgorsze, że kilka dni temu robotnicy zerwali asfalt, zniknęli i od kilku dni na budowie nie pojawia się nikt, a my musimy się męczyć i katować nasze auta – wytyka Czytelnik.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy, wykonawca dopiero jest w trakcie organizacji pracy.

- Na wykonanie remontu wykonawca ma czas do końca października i to on decyduje o harmonogramie prac – usłyszeliśmy w magistracie. - Za ewentualne utrudnienia przepraszamy, ale warto się teraz trochę pomęczyć, aby potem przejazd tą drogą był o niebo lepszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group