Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6548
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tak fetowano pół wieku „trójki”

Sobota, 24 kwietnia 2010, 8:04
Aktualizacja: Niedziela, 25 kwietnia 2010, 7:48
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Tak fetowano pół wieku „trójki”
Fot. Gabi
Pięćdziesiąt lat minęło może nie jak jeden dzień, ale na pewno bardzo szybko. Okrągły jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3 świętowano wczoraj w Cieplicach. Jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło życzeń, gratulacji i prezentów. Obowiązkowym punktem programu był jubileuszowy tort.

Wczorajszą uroczystość zaszczycili obecnością szef rady miasta Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Lenard, wiceprzewodnicząca rady Anna Ragiel, radna Zofia Czernow, naczelnik wydziału oświaty UM Waldemar Woźniak. Był także dyrektor filii DODN Zygmunt Korzeniewski oraz proboszcz z sąsiedztwa: ks. Józef Stec. Pojawili się również przedstawiciele służb mundurowych. Wszystkim gościom podziękowała za przybycie Dorota Binkowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika.

Następnie głos zabrał wiceszef Jeleniej Góry Jerzy Lenard, który przekazał szkole czek na 5.000 zł. Przewodniczący rady Hubert Papaj, złożył na ręce pani dyrektor gratulacje oraz wręczył tytuł Zasłużonego dla Miasta Jeleniej Góry. Anna Ragiel dodała tabliczkę pamiątkową. Kilka słów powiedzieli także dyrektorzy innych szkół jeleniogórskich.

Głos zabrały absolwentka szkoły i dyrektor CKU Anna Skibińska, absolwentka i dyrektor Szkoły podstawowej nr 6 Maria Guszała. Zdradziła zebranym, że to właśnie w tej szkole poznała swojego przyszłego męża i mogła z nim siedzieć w jednej ławce.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego J. Dąbrowska zwróciła uwagę, że wielu absolwentów szkoły staje się jej uczniami oraz wielu nauczycieli pracuje potem w „Norwidzie”. Pani dyrektor Gimnazjum przy ZSRA Szychowska pogratulowała tak pięknego jubileuszu. Zygmunt Korzeniewski złożył podziękowania za bardzo dobre prowadzenie szkoły i świetne kształcenie. Zamiast kwiatka wręczył, jak to sam ujął „coś do szkolnej biblioteki”.

Przewodnicząca Rady Szkoły i nauczycielka języka polskiego Danuta Zapał odczytała zebranym życzenia, które napłynęły pocztą. Wśród osób, które wybrały taką formę składania podziękowań i życzeń byli: posłanka Marzena Machałek, poseł Marcin Zawiła oraz Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty.

Podczas tych pięćdziesięciu lat kształcenia mury „trójki” opuściło około 6000 absolwentów. Dorota Binkowska poprosiła na środek byłych dyrektorów szkoły i wręczyła im kwiaty i płyty prezentację multimedialna dotyczącą historii placówki. Kwiaty otrzymały także osoby, które czynnie uczestniczyły w życiu szkoły, wspierały ją i promowały.

Prezentację obejrzeli zresztą wszyscy. Została ona przygotowana przez nauczycieli. Część oficjalną zakończyło przedstawienie uczniów SP nr 3. Zaprezentowali oni przedstawienie o tematyce szkolnej. Pięknie pomagał im w tym chór „Kopernikusy” złożony z uczennic i uczniów, który wykonywał aranżacje znanych i lubianych przebojów. Zgromadzeni byli zachwyceni talentami dzieci. Po zakończeniu przedstawienia goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Uroczystość była dopięta na ostatni guzik. Świetnie spisały się dzieci w programie artystycznym. Pani dyrektor była bardzo przejęta i szczęśliwa. Życzymy szkole wiele sukcesów i co najmniej kolejnych pięćdziesięciu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group