Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7907
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tajemnicze znalezisko w Karpaczu

Wtorek, 29 marca 2011, 8:32
Aktualizacja: 12:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Tajemnicze znalezisko w Karpaczu
Fot. Archiwum
W minioną sobotę przy ul. Mickiewicza w Karpaczu ekipa budująca dom wykopała przedmiot przypominający berło. Na razie nie wiadomo ile przedmiot ma lat i do czego służył. To wykażą szczegółowe badania. Obecnie znalezisko przekazano do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

– Drewniany przedmiot przypominający berło zauważyliśmy w ziemi na głębokości około półtora metra podczas kopania fundamentów budowanego domu. Dawniej na tym terenie był budynek, który został przez nas wyburzony. Znalezisko zgłosiliśmy do odpowiednich służb, które zabezpieczyły przedmiot – mówi Jarosław Korzycki z Invest Bud z Jeleniej Góry.

Znalezisko trafiło do Muzeum Karkonoskiego, gdzie czeka na szczegółowe badania archeologiczne. - Ciężko jest określić co to za przedmiot i z jakiego jest okresu. Najprawdopodobniej pochodzi z czasów nowożytnych. Może mieć około 100 – 200 lat, ale na wydawanie w tej sprawie jakichkolwiek opinii trzeba zaczekać do zakończenia badań – mówi Tomasz Wrocławski, inspektor ochrony zabytków terenowego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Zabytków w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group