Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5418
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szynobus wraca na tory do Lwówka Śląskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 1 stycznia 2011, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: RED
Od poniedziałku (3 stycznia) trasę Jelenia Góra – Lwówek Śląski będą obsługiwały szynobusy spółki Koleje Dolnośląskie.

Szynobusy na tory wracają po trwającej trzy tygodnie przerwie. Pierwszy pociąg z kierunku Lwówka wyjedzie z Legnicy przez Bolesławiec, Zebrzydową, Nowogrodziec. Ostatni – wieczorny – uda się w kierunku stolicy Zagłębia Miedziowego. Oprócz składów „legnickich” na torowisko wyjadą też cztery inne pociągi. W sumie do Lwówka – po jednym z najpiękniejszych szlaków kolejowych – jeździć będzie pięć składów dziennie.

Koleje Dolnośląskie obsługiwały będą także weekendowe i feryjne kursy na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~jola_up 1-01-2011 11:48
Śmiać się czy płakać ??
~Rex 1-01-2011 12:20
Błagam tylko by te godziny były w końcu zaplanowane pod tych ludzi co dojeżdzają do pracy, szkoły a nie jak bylo do tej pory i jeździły te szynobusy o tej porze że nikomu nie pasowało. Niech ta kolej będzie w końcu dla ludzi!!!!!!!!!!!!!
~Pirzmak 1-01-2011 12:59
Jaka przerwa?przecież na trasie Jelenia-Lwówek cały czas kursują szynobusy.Jedynie na odcinku Lwówek-Zebrzydowa nie kursowały i to o ten odcinek chyba chodzi
~lolox 1-01-2011 13:17
Nie kolego - od nowego rozkładu nic tam nie jeździ!
~loko 1-01-2011 13:44
Jednak ty się mylisz jeździ i obsługiwane jest przez PR bo KD oddało tę linie zapewne mało rentowne, tyle że zabrali szynobus i była kom zastępcza i jak to w gazecie wcale nie musi być prawda byle opisać to ładnie i pokazać jak UM działa :(
~kolejarz 1-01-2011 15:52
"Jelonka" tradycyjnie znowu namieszała, bo KD nie będą obsługiwać wszystkich kursów weekendowych i feryjnych do Szklarskiej Poręby, tylko jedną parę (odj. z JG godz. 13:28, powrót ze SPG o 14:42). To pierwsze. Po drugie, szynobusy cały czas kursowały, tylko w razie awarii były zastępowane przez KKA. Po trzecie: zgodnie z rozkładem pierwsze kursy rano teraz też będą na KKA, inne też, jak się zepsuje szynobus (wszystkie połaczenia będą na jednym obiegu). To oczywiście nie wszystkie blędy z artykułu, ale reszty nie chce mi się prostować. W każdym razie nie zalecam brania na wiarę tego, co zostało w nim napisane, polecam dowiadywanie się u źródła (na stronie KD lub Kolei na dolnym Śląsku na stronie UMWD). Pozdrawiam a Redakcji proponuję bardziej rzetelne wykonywania pracy, bo artykuł w większym stopniu dezinformuje niz informuje.
~ 1-01-2011 16:57
No tak, jak kończy mi się urlop, to otworzyli linię :/
~Bonifas 1-01-2011 20:20
Pociągi do Lwówka owszem jeździły ale już do Nowogrodźca przez 3 tygodnie nie na szczęście szybko naprawiono ten błąd
~Ukłony 1-01-2011 21:07
Uniżone ukłony dla Wrocławia, że raczył nie zniszczyć wszystkich połączeń Jeleniej Góry ze światem. Dobre wrocławskie paniska! Spadło niespodziewanie Jeleniej Górze z pańskiego stołu!
~Fan 1-01-2011 21:19
A co ze linią do Jakuszyc mam 40 osobową grupę by się udać na bieg piastów... Pociąg jak najbardziej by mi odpowiadał tansze koszta tylko się obawiam że jak poejdzie szynobus to będzie kicha na całego... I mam nadzieje że przestawią godziny dojazdu na bieg Piastów
~@Bonifas 1-01-2011 21:23
Żaden błąd! Jeden skład dziennie wiosny nie czyni, a i tak będzie woził muchy (jaki normalny człowiek będzie jechał do Legnicy pociągiem 20 km/h prawie 3 godz.???). Ten skład jedzie tylko dlatego, że musi jakoś dojechać z Legnicy do Jeleniej Góry i nie ma to żadnego związku z reaktywacją tego odcinka.
~iras 1-01-2011 22:57
jak to bedzie to jeszcze nikt nie wie,badzmy dobrej mysli ze juz za kilka godzin osoby odpowiedzialne,wytrzezwieja,udaja ze mysla i dadza odpowiedz jak to ma wygladac?cierpliwosci.a rozklad jazdy oczywiscie uloza na sposob-orzel czy reszka.
~Bonifas 2-01-2011 8:01
Lwówek chętnie korzystał z pociągu mimo czasu jazdy więc pewnie będzie korzystał nadal. To samo z Nowogrodźcem, który nie ma już kompletnie żadnych połączeń ani do Legnicy ani do Jeleniej Góry i Lwówka
~iras 2-01-2011 10:47
juz tak wymyslaja ze maszynistow do obslugi szukaja
~fan tej lini 3-01-2011 1:11
zero inwestycji w tory => pociąg ledwie się toczy => nie ma chętnych =>nie ma kasy => linia jes nierentowna => zamykamy linię ukłony dla "kolejarzy" !
~iras 3-01-2011 12:41
szkoda byloby zamykac,to najbardziej wychodzi.linia piekna krajobrazowo a nawet pasazerowie sie zdarzaja.ulozyc rozklad dla osob doj.i wracajacych z pracy i szkol i gitara.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group