Jelenia Góra: Szymon Jaskułowski pogrążył Karkonosze

Czwartek, 11 czerwca 2009, 19:26
Aktualizacja: Sobota, 13 czerwca 2009, 10:53
Autor: ahawer
Szymon Jaskułowski, młody bardzo zdolny napastnik Polonii Trzebnica zdobył dziś na Złotniczej dwa gole, dzięki czemu ustawił on wynik na 2:0 dla swojej drużyny.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo spokojne, oba zespoły nie stworzyły sobie klarownych sytuacji. Akcje jeleniogórzan były skutecznie rozbijane były przez trzebnickich defensorów.
W 23 minucie gola dla TSiR zdobył Szymon Jaskułowski , który główką pokonał Artura Hałkę. Zaczęliśmy ospale i na pewno to było przyczyną straty. Zrobiło się groźnie, goście atakowali, a my dopiero po jakimś czasie się ocknęliśmy, co niestety nie zaowocowało bramką. Z daleka strzelał Danel Kotarba, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramkę.
Drugą bramkę goście zdobyli w 34 minucie. Najsprytniejszy znów okazał się Jaskułowski, ustalając wynik do przerwy na 2:0 i jak się potem okazało całego spotkania.
Zaraz po przerwie mieliśmy szansę na kontaktowego gola. Łukasz Kowalski wykonywał rzut wolny, a piłka przeszła minimalnie obok słupka. W 55 minucie Konrad Kogut uderzał wprost w bramkarza. W 85 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia podyktował dla trzebniczan rzut rożny, którego „nie było”. Ta decyzja, o mało nie kosztowała nas utraty trzeciego gola, na szczęście Wojciech Bijan był dobrze ustawiony i wybił piłkę poza linię bramkową.
W przebiegu całego spotkania Karkonosze nie stworzyły żadnej stuprocentowej sytuacji, więc wynik nikogo nie dziwił. Marek Siemiątkowski, bramkarz Polonii cieszył się po meczu z zachowania czystego konta. Niestety jeleniogórzanie byli dziś tylko cieniem drużyny sprzed tygodnia. Goście zasłużyli na 3 punkty, a było to już ich jedenaste, ligowe zwycięstwo tej wiosny. Jeleniogórzanie zaś po dzisiejszym spotkaniu z dorobkiem 44 punktów zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.

KS Karkonosze Jelenia Góra – Polonia Trzebnica 0:2 (0:2)

Skład KSK: Hałka - Siatrak, Bijan, Kuźniewski, Wawrzyniak, Kurzelewski,(Adamczyk), Wojtas, Kotarba (Krupa), Burszta, (Zagrodnik) Kowal, Kogut (Kołodziejczyk).