Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2800
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szybcy i groźni na dwóch kółkach

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 27 lipca 2006, 8:50
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Skuteczniejsi na rowerach są jeleniogórscy strażnicy miejscy, którzy latem przesiadają się na rowery. Mundurowi cykliści wyruszają patrolować ulice miasta w dwóch dwuosobowych patrolach: rano i późnym popołudniem – podało Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Przez korki na ulicach nie wszędzie dotrą na czas z interwencją radiowozem. Strażnicy przekonują, że na dwóch kółkach poruszają się po mieście sprawniej, a wandale nie umkną im tak łatwo.

Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze zaznacza, że rowery najbardziej przydają się strażnikom w parkach, gdzie często dochodzi do aktów wandalizmu. Jeżdżą także do Cieplic i Sobieszowa. Rewir SM jest także w Jagniątkowie oraz w śródmieściu Jeleniej Góry.
W sumie pilnuje tam porządku około 30 strażników.

Wyjazdy na służbę na rowerach nie są jednak nowością. Jednoślady dla stróżów miasta zakupiono kilka lat temu. Na początku strażnicy narzekali na niewygodne mundury, w których musieli pedałować. Teraz otrzymali nowe, przewiewne stroje.

Jeleniogórzanie mają nadzieję, że patrolowanie miasta na dwóch kółkach rzeczywiście będzie skuteczniejsze.
– Codziennie wychodzę kilka razy z psem do parku na Wzgórzu Kościuszki. Jeszcze nie widziałem tam strażnika, ani pieszych, ani rowerowych patroli – powiedział nam Krzysztof Witkowski z okolicy. – Zapraszam tam stróżów miasta – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Gryź Ryja 27-07-2006 8:58
Na zabobrze jakoś nie docierają... Pewnie są już zmęczeni? Ciekawe co robią jak łapią takiego wandala (oczywiście to rozważania czysto teoretyczne, bo przecież nigdy NIE łapią wandali). Pewnie zeskakują z rowerków, spinają je łańcuchem i biegną, biegną... A może gonią ich rowerami i skaczą na plecy? A może jeden zostaje pilnować rowerków? Ciekawe...
~bary33 27-07-2006 8:58
Bardzo ładnie. Jeszcze żeby nie bali się podejść do tych wandali! Często nie chcą ich widzieć - odwracają głowę!!!!
~Morf 27-07-2006 9:49
Cel szczytny ... pomysl dobry .. ale wykonanie do kitu w latach wczesniejszych widzialem kilka krotnie taki patrol to nie było nawet śmieszne ... masakra... na rowerach typu MADE IN TESCO jechala gruba baba i obok niej okularnik ... tepo jazdy masakryczne. Nie ma bata by taki patrol kogos zlapal, wszysyc im uciekna nawet dzieci na BMX. Do takich patroli potrzeba wysportowane osoby aby mogly cokolwiek zdzialac a nie dostac zadyszki po 100 metrach !
~baryl 27-07-2006 10:39
Ja nie moge jakie to są leszcze...
~p/m 27-07-2006 12:00
BĘDĄ TERAZ MOGLI SPRAWNIEJ UCIEKAĆ PRZED GRUPAMI WANDALI !!!!!!!
~swinka 27-07-2006 14:23
Straż miejska? HAHAHAHA, oni czegoś pilnują? ja im uciekne całkiem śmiało na rowerze na czterech kółkach. Te rowery to by się przydały dzieciom z ubogich rodzin, a nie im, mają radiowozy? to czego chca? ciągle im mało. Ale po co jest straż miejska?? Żeby jeździć samochodem i patrzeć kto plunie na ulice, wyrzuci gumę na krawężnik?? Te rowery to był zdecydowanie zły pomysł. Jestem bardziej za tym żeby zamiast rowerów, wprowadzić skuery. Miejcie to na uwadze.
~mc 28-07-2006 9:31
hahaha chyba szybcy i śmieszni blokady im na plecy dac ile uniasa tyle dostana :) Oj sokół miał rację ,że tą straz miejska trzeba ... :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group