Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szybcy i groźni na dwóch kółkach

Czwartek, 27 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 27 lipca 2006, 8:50
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Szybcy i groźni na dwóch kółkach
Fot. Archiwum
Skuteczniejsi na rowerach są jeleniogórscy strażnicy miejscy, którzy latem przesiadają się na rowery. Mundurowi cykliści wyruszają patrolować ulice miasta w dwóch dwuosobowych patrolach: rano i późnym popołudniem – podało Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Przez korki na ulicach nie wszędzie dotrą na czas z interwencją radiowozem. Strażnicy przekonują, że na dwóch kółkach poruszają się po mieście sprawniej, a wandale nie umkną im tak łatwo.

Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze zaznacza, że rowery najbardziej przydają się strażnikom w parkach, gdzie często dochodzi do aktów wandalizmu. Jeżdżą także do Cieplic i Sobieszowa. Rewir SM jest także w Jagniątkowie oraz w śródmieściu Jeleniej Góry.
W sumie pilnuje tam porządku około 30 strażników.

Wyjazdy na służbę na rowerach nie są jednak nowością. Jednoślady dla stróżów miasta zakupiono kilka lat temu. Na początku strażnicy narzekali na niewygodne mundury, w których musieli pedałować. Teraz otrzymali nowe, przewiewne stroje.

Jeleniogórzanie mają nadzieję, że patrolowanie miasta na dwóch kółkach rzeczywiście będzie skuteczniejsze.
– Codziennie wychodzę kilka razy z psem do parku na Wzgórzu Kościuszki. Jeszcze nie widziałem tam strażnika, ani pieszych, ani rowerowych patroli – powiedział nam Krzysztof Witkowski z okolicy. – Zapraszam tam stróżów miasta – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group