Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8237
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szwajcarkowe granie z Tomkiem Olesińskim

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 9:28
Autor: WAC
Region: Szwajcarkowe granie z Tomkiem Olesińskim
Fot. Użyczone
Zimowa aura nie odstraszyła miłośników muzyki z „krainy łagodności”, którzy licznie przybyli do Schroniska Szwajcarka na kolejny koncert z cyklu „Szwajcarkowe Granie”.

Gościem lutowego „Szwajcarkowego Grania” był Tomek Olesiński, bard od wielu lat piszący teksty i śpiewający je z towarzyszeniem gitary. Jest mieszkańcem Katowic, jednak sercem i duszą to wędrowiec, najlepiej czujący się w górach, szczególnie w Chałupie Chemików w Beskidzie Żywieckim. Tam, jak mówi, jest jego drugi dom, tam z radością wraca, tam organizuje z grupą przyjaciół festiwal „Danielka”.

Mimo dużych mrozów na koncert dotarło wielu uczestników. Do stałych bywalców cyklu, organizowanego przez Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości i schroniska „Szwajcarka”, dołączyła tym razem część uczestników Biwaku Zimowego „Noc Zima Góry”.

- Przez prawie dwie godziny, w sali kominkowej schroniska, gość „Szwajcarkowego Grania” opowiadał w piosenkach o blisko 30. latach swojego życia, o kobietach, miłości, marzeniach i rozczarowaniach - mówi Krystyna Pisarska ze Stowarzyszenia „Góry Szalonych Możliwości”.

Smutek mieszał się z radością, czasem bywało zabawnie. W niektórych utworach publiczność śpiewała refreny razem z wykonawcą. Po koncercie w dolnej sali odbyła się druga, nieoficjalna część spotkania – tradycyjne śpiewanki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group