Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3583
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szturm klientów przed BWA

Poniedziałek, 12 listopada 2007, 14:00
Aktualizacja: 19:16
Autor: carioca
Jelenia Góra: Szturm klientów przed BWA
W poniedziałek przed BWA rzucili... buty.
Fot. carioca
Kolejkę jak za najgorszych lat PRL można było podziwiać w poniedziałek przed Biurem Wystaw Artystycznych. Ale to nie na wystawę pchał się tłum, lecz po nowe buciki sprzedawane na straganie przed wejściem do galerii.

W piątek podczas benefisu na 30–lecie zasłużonej placówki, tłumu w środku nie było. Za to w poniedziałek przed wejściem kłębiły się panie. Złośliwi mówili, że gdyby galeria zamiast sztuki pokazywała nowe buty, nie narzekałaby na pustki w salach ekspozycyjnych.

Z kolei od strony ulicy Długiej kłębił się tłumek zainteresowanych świeżymi warzywami. Naprzeciwko stanął stragan z pożądanymi właśnie teraz czapkami zimowymi.

Wszystko to w reprezentacyjnym miejscu placu Ratuszowego w zasięgu wzroku prezydenta, który wszystko widzi z okien magistratu. Miasto wciąż nie ma pomysłu, jak ucywilizować handel bazarowy w ścisłym centrum.
Wielu przechodniów przypomina sobie początek lat 90–tych i wolne handlowanie na łóżkach polowych. Od tamtego czasu minęło prawie 17 lat, ale niewiele się zmieniło.

Na nic też głosy radnych, którzy przy każdej okazji, gdy się o to ich zapytać, nie pochwalają takiego usytuowania straganów rodem z wiejskiego bazaru w renesansowym centrum stolicy Karkonoszy.
Na nic prośby pracowników Biura Wystaw Artystycznych, których niekoniecznie cieszą te tłumy za szybą i pustki w salach ekspozycyjnych BWA.

Nikt nie pomyślał o założeniu stałych, estetycznych straganów, gdzie handlować by można choćby pamiątkami. Dziś można kupić kiczowatego Liczyrzepę pod wątpliwej urody namiotem. Zainteresowania zresztą nie ma, bo ludzie wolą nowe i tanie buty.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group