Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3140
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Wiadomości: Region
Niedziela, 18 sierpnia 2019, 7:05
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2019, 7:17
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
To była prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i sztuki. Przez kilka dni na terenie Kotliny Jeleniogórskiej odbywał się VII. Festival dell'Arte.

Organizatorem imprezy była Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. W programie festiwalu, który odbywał się m.in. w pałacach w Wojanowie, Pakoszowie, zamku w Karpnikach oraz w Ornamential Farm w Bukowcu znalazły się liczne wystawy, spektakle teatralne oraz koncerty m.in. Stanisławy Celińskiej z zespołem, recital skrzypcowy Mariusza Patyry oraz Katarzyny Groniec.

Mocnym akcentem imprezy był koncert poświęcony pamięci Leopolda Kozłowskiego, w którym wystąpili Jacek Cygan i artyści scen krakowskich. Ten niezwykły koncert w Artystycznej Stodole w Ornamental Farm Bukowiec dedykowany był Leopoldowi Kozłowskiemu, wybitnemu kompozytorowi, pianiście, dyrygentowi, ostatniemu przedstawicielowi przedwojennych klezmerów w Polsce, zwanemu ostatnim klezmerem Galicji.

Przed koncertem odbyła się uroczystość nadania tytułu Ambasadora Karkonoszy znakomitemu twórcy tekstów piosenek Jackowi Cyganowi i Monice Luiliński z Regionu Miast Aachen. Tytuły przyznawane są co roku osobom, które swoją współpracą z karkonoskimi miejscowościami i dorobkiem wspierają promocję subregionu w Polsce i na świecie. W imieniu Powiatu Jeleniogórskiego wyróżnienia wręczył starosta Krzysztof Wiśniewski.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~` 18-08-2019 10:19
W betonowych butach matematyka śledz kaszanka miliony pytań do boga mały fiat jest szybki od wielkego lata idzie ziemia jesc kaszanke lubie widziec pola bez pracy nie ma szybko leci dżem morze trawa 88 i jest koty w nocy mały czas duży zegar astronomia prawda słońce ziemia
~mmmmm 18-08-2019 13:20
Ajajajajajajaj! Kto by pomyślał, że na tle zaniku religijności, z jakim mamy do czynienia w dalekich i zamorskich krajach, w naszym nieszczęśliwym kraju będziemy obserwowali jej nieoczekiwany przypływ? Co prawda w dalekich i zamorskich krajach też zdarzają się sytuacje wyjątkowe, o czy mógł przekonać się pana Adam Darski, używający pretensjonalnego pseudonimu „Nergal”, ku czci jakiegoś wyliniałego mezopotamskiego demona. Nawiasem mówiąc, ten cały pan Nergal, uchodzący wśród mikrocefali za delegata Belzebuba na Polskę, a w każdym razie – na województwo pomorskie - to cienki Bolek i pozer, bo kiedy potrzebował kostnego szpiku, to jego ówczesna naturalna przyjaciółka Doda Elektroda zaapelowała do dawców, żeby mu go udzielili, przeciwko czemu on nie zaprotestował. Słowem – odwołał się do wartości chrześcijańskich, jak miłość bliźniego i poświęcenie, bo widocznie wiedział, że gdyby odwołał się do Belzebuba, to w najlepszym razie usłyszałby: „do zobaczenia w piekle, f...rze!”, a w najgorszym dostałby jeszcze kopniaka w sempiternę.
~` 18-08-2019 17:24
Czuba duba 44 w ostrogi szatana mala kazia na rowerze pomaranczka smierc wypadek uderzenie zeby kielce scyzoryk czarna mama
~Mkom 18-08-2019 18:11
Nie wierzę to bzdury na temat jelonka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group