Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10005
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Sztandar dla strażaków

Wtorek, 14 września 2021, 7:01
Autor: WAC
Łomnica: Sztandar dla strażaków
Fot. WAC
To historyczna chwila dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy. Ich jednostka jako pierwsza w gminie Mysłakowice może poszczycić się sztandarem.

Uroczyste przekazanie wraz z poświęceniem nowego symbolu jednostki odbyło się w ostatnią niedzielę (12.09) podczas gminnych dożynek. Fundatorami sztandaru były Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach oraz mieszkańcy Łomnicy.

Jednostka OSP w Łomnicy jest największą i najbardziej aktywną spośród funkcjonujących w gminie Mysłakowice. Istnieje od 1945 roku.Od 1995 roku OSP Łomnica należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Obecnie liczy 26 aktywnych strażaków ochotników. Przy jednostce działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Rocznie ratownicy z Łomnicy są wzywani do około 500 interwencji głównie na terenie powiatu karkonoskiego.

Otrzymanie sztandaru ma dla nas bardzo duże znaczenie – mówi naczelnik OSP Łomnica Czesław Godoń. - Jest to znak wdzięczności społeczeństwa za to co robimy, że jesteśmy do dyspozycji w różnych trudnych sytuacjach. To, że jesteśmy w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym stawia nam bardzo wysoko poprzeczkę i staramy się sprostać tym wymaganiom. Co ważne nasza jednostka ma duży potencjał ludzki. Bo jeśli by jego nie miała to nie pomoże żaden sprzęt i taka jednostka umiera.

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
6
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group