Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5930
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Szpitalna fuzja przyklepana przez sejmik

Piątek, 25 marca 2011, 8:33
Aktualizacja: Sobota, 26 marca 2011, 13:12
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Szpitalna fuzja przyklepana przez sejmik
Jerzy Łużniak na forum rady miejskiej w Jeleniej Górze przedstawiał korzyści z fuzji. 15 III 2011.
Fot. TEJO
Wczoraj radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przegłosowali połączenie Szpitali: Wojewódzkiego w Jeleniej Górze oraz Wysokiej Łąki w Kowarach przy jednoczesnej likwidacji placówki jeleniogórskiej. Sprzeciwiła się część opozycji oraz były prezydent stolicy Karkonoszy Marek Obrębalski.

Jak podkreślił w rozmowie z nami Jerzy Łużniak z zarządu województwa, taka decyzja przypieczętowuje zmiany, o których mówi się od kilku tygodni. Dodaje też, że dla szpitali oznacza to niepowtarzalne korzyści, przede wszystkim oddłużenie (szpital jeleniogórski miał ponad 50 mln złotych wierzytelności). Będą też środki na doposażenie i modernizację – 21 milionów złotych z budżetu dzięki tzw. rządowemu planowi B. Pracę straci 90 osób z 1400 zatrudnionych w obydwu placówkach, głównie z pionu administracji.

Wątpliwości nie kryli radni Prawa i Sprawiedliwości. Zarzucano, między innymi, brak pakietu socjalnego. Uchwałę poparli radni opozycyjnego klubu Obywatelski Dolny Śląsk. Wyłamał się radny Marek Obrębalski, były prezydent Jeleniej Góry, który wraz z Tadeuszem Lewandowskim (PiS) zagłosowali przeciw zmianom. Ostatecznie fuzja zostanie wdrożona do sierpnia tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group