Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7097
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szpital wojewódzki bez rentgena

Poniedziałek, 26 stycznia 2009, 13:23
Aktualizacja: Wtorek, 27 stycznia 2009, 8:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Szpital wojewódzki bez rentgena
Fot. Archiwum
Zepsuły się obydwa posiadane przez największą placówkę opieki zdrowotnej w mieście aparaty rentgenowskie. Obecnie pacjenci przewożeni są karetkami pogotowia do gabinetu lekarskiego przy ulicy Moniuszki, a inni chorzy odsyłani są do punktów medycznych posiadających sprawny sprzęt. Taka sytuacja może potrwać jeszcze przez dwa tygodnie.

Kilka dni temu płyta elektroniczna przestała działać w nowym rentgenie, który do szpitala wojewódzkiego został zakupiony na początku tego roku i jest jeszcze na gwarancji. Drugie urządzenie, którym badania wykonywano od 2000 roku podobnemu uszkodzeniu uległo później.

Dlatego wszystkie badania rentgenowskie pacjentów szpitala wojewódzkiego robione są przy ulicy Moniuszki. Chorzy – często na noszach lub o kulach – są tam wożeni karetkami pogotowia ratunkowego. Na tę sytuację narzekają nie tylko pacjenci. Ciągłe kursy medycznych samochodów stały się też uciążliwe dla lokatorów budynku, w którym obecnie odbywają się prześwietlenia.

– Kierowcy karetek dewastują nam wszystkie chodniki, trawniki i drzewka, za które deweloper zapłacił sporo pieniędzy by miało to odpowiedni wygląd – mówi pan Andrzej z ulicy Moniuszki.

Nie udało nam się porozmawiać z dyrektorem Stanisławem Woźniakiem ani jego zastępcą, ponieważ wyjechali dzisiaj do Wrocławia. Pracownik techniczny placówki poinformował nas jednak, że potwierdził dzisiaj przyjęcie przez zagraniczne firmy zamówienia na uszkodzone elementy.

– Części do aparatów rentgenowskich można sprowadzić tylko z zagranicy od producenta. Obecnie potwierdzono nam otrzymanie zamówienia i od tego czasu na naprawę urządzenia producent ma 14 dni – usłyszeliśmy. Póki co na miejsce wezwani zostali serwisanci, którzy sprawdzali sprzęt i ustalali co się w nim zepsuło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group