Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4298
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szpital „Bukowiec” spłaca długi

Wiadomości: REGION
Niedziela, 19 lipca 2009, 8:47
Aktualizacja: 8:47
Autor: Ania
Fot. Ania
Placówka została sprywatyzowana w ubiegłym roku, co odbiło się głośnym echem w całym powiecie jeleniogórskim. Większość udziałów posiada obecnie prywatna spółka EMC Instytut Medyczny.

Kupiła je wraz z ogromnymi długami, które trzeba będzie spłacać przynajmniej przez kilka lat. Obecnie nie jest jednak źle. Szpital spłaca swoje wierzytelności i przynosi nawet zyski. Rozpoczęto także niezbędne remonty, takie jak. np. wymiana instalacji wodnych i kanalizacyjnych. Planowana jest także modernizacja dachu i wymiana instalacji grzewczej na gazową oraz olejową. Są to rozwiązania, które pozwolą uniknąć dodatkowych wydatków, wynikających chociażby z korzystania z nieekonomicznego ogrzewania.

Mieszkańców Kowar najbardziej cieszy jednak modernizacja części przeznaczonej na rehabilitację w przychodni przy ulicy 1 Maja. Mieści się ona obecnie na parterze, dzięki czemu mogą z niej korzystać także osoby niepełnosprawne. Pacjenci nie muszą już jeździć do sąsiednich miejscowości, żeby poprawić swój stan zdrowia. Od sierpnia na terenie szpitala będzie prowadzona także szkoła rodzenia. Mogą z niej skorzystać wszystkie chętne, przyszłe mamy.

EMC Instytut Medyczny jest zainteresowany zakupieniem budynków, w których mieści się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Będzie to mógł zrobić dopiero po ogłoszeniu przetargu przez powiat i wygraniu go. Nie wiadomo więc, kiedy i czy w ogóle sprawa ta zostanie sfinalizowana.

Szpital „Bukowiec” ma więc szansę na dobre i dochodowe funkcjonowanie. W chwili obecnej działają wszystkie oddziały i nic nie zapowiada, że któryś z nich przestanie istnieć. Jest swego rodzaju zapleczem dla Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Pacjenci chcieliby jednak, żeby dostęp do usług medycznych był łatwiejszy. Męczą ich gigantyczne kolejki i niekiedy brak zrozumienia ze strony lekarzy. Na poprawę tej sytuacji trzeba będzie jednak poczekać, bo Narodowy Fundusz Zdrowia jest skłonny raczej zmniejszać świadczenia zdrowotne niż je zwiększać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

kwakwa 19-07-2009 10:47
szpital w jeleniej tez powinien zostać sprywatyzowany, zresztą, dotyczy to placówek służby zdrowia w całej polsce, podobnie jest z nfztem, który powinien zakończyć swoje życie a składki nań powinny być przeniesione na firmy ubezpieczeniowe, posiadające w swojej ofercie coraz więcej usług medycznych, podstawową opiekę medyczną itp.
~w13 19-07-2009 12:13
do autora tekstu...ten fragment na koniec jest dobry populistycznie ale zupelnie bez wiedzy o systemie ktory mamy chyba juz od 10 lat opieki zdrowotnej..NFZ/ktorego tez nie za bardzo lubie/ nie jest sklonny niczego obnizac ale to wynika z ilosci pieniedzy ktore ma na zaplate za swiadzcenia bo z tego co wiem to szpital w bukowcu chce za leczenie dostac realne pieniadze...jak wiadomo swiadczenia medyczne ciagle drozeja/leki aparatura medyczna na calym swiecia tak jest/ wiec jesli pieniedzy nie jest wiecej mimo wzrostu cen stalych to kto ma za to zaplacic a nasz wspanialy premier nie zgodzil sie na skladke 10%/przypomne ze w czechach i niemczech jest chyba kolo 14 %/ wiec mozna chciec wiecej ale pytanie za coi bo bez pieniedzy sie nie da. ps. dopiero byloby ciekawie gdyby za prace bialego personelu trzeba bylobu placi tak jak na calym swiecie/oczywiscie w proporcji do sre3dniej placy w danym kraju/ to okazalo by sie ze pieniedzy w ogole prawie nie ma.. ps.pamietajmy ze nie da sie dobrze /jak kazdy chce na najwyzszym poziomie/ leczyc bez pieniedzy.
~selgarf do w 13 21-07-2009 23:05
nie da się dobrze leczyć bez pieniędzy? człowieku co miesiąc odprowadzane są składki na świadczenia medyczne.Gdyby Polska miała tylko milion mieszkańców i od każdego potrącano 1zł,miesiąc w miesiąc daje to 1milion złotych więc nie mów mi że nie ma pieniędzy a no i do twojej wiadomości nie wszyscy chorują w tym jednym miesiącu więc nfz napewno wszystkiego nie wydaje na leczenie swoich pacjętów;}

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group