Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4237
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Szpital „Bukowiec” spłaca długi

Niedziela, 19 lipca 2009, 8:47
Aktualizacja: 8:47
Autor: Ania
REGION: Szpital „Bukowiec” spłaca długi
Fot. Ania
Placówka została sprywatyzowana w ubiegłym roku, co odbiło się głośnym echem w całym powiecie jeleniogórskim. Większość udziałów posiada obecnie prywatna spółka EMC Instytut Medyczny.

Kupiła je wraz z ogromnymi długami, które trzeba będzie spłacać przynajmniej przez kilka lat. Obecnie nie jest jednak źle. Szpital spłaca swoje wierzytelności i przynosi nawet zyski. Rozpoczęto także niezbędne remonty, takie jak. np. wymiana instalacji wodnych i kanalizacyjnych. Planowana jest także modernizacja dachu i wymiana instalacji grzewczej na gazową oraz olejową. Są to rozwiązania, które pozwolą uniknąć dodatkowych wydatków, wynikających chociażby z korzystania z nieekonomicznego ogrzewania.

Mieszkańców Kowar najbardziej cieszy jednak modernizacja części przeznaczonej na rehabilitację w przychodni przy ulicy 1 Maja. Mieści się ona obecnie na parterze, dzięki czemu mogą z niej korzystać także osoby niepełnosprawne. Pacjenci nie muszą już jeździć do sąsiednich miejscowości, żeby poprawić swój stan zdrowia. Od sierpnia na terenie szpitala będzie prowadzona także szkoła rodzenia. Mogą z niej skorzystać wszystkie chętne, przyszłe mamy.

EMC Instytut Medyczny jest zainteresowany zakupieniem budynków, w których mieści się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Będzie to mógł zrobić dopiero po ogłoszeniu przetargu przez powiat i wygraniu go. Nie wiadomo więc, kiedy i czy w ogóle sprawa ta zostanie sfinalizowana.

Szpital „Bukowiec” ma więc szansę na dobre i dochodowe funkcjonowanie. W chwili obecnej działają wszystkie oddziały i nic nie zapowiada, że któryś z nich przestanie istnieć. Jest swego rodzaju zapleczem dla Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Pacjenci chcieliby jednak, żeby dostęp do usług medycznych był łatwiejszy. Męczą ich gigantyczne kolejki i niekiedy brak zrozumienia ze strony lekarzy. Na poprawę tej sytuacji trzeba będzie jednak poczekać, bo Narodowy Fundusz Zdrowia jest skłonny raczej zmniejszać świadczenia zdrowotne niż je zwiększać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group