• Wtorek, 19 czerwca 2018
  • Godz. 10:19
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 3994
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szóstka pasażerów autobusu MZK w szpitalu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 marca 2018, 17:41
Aktualizacja: 18:06
Autor: WAC
Fot. kawonz
Sześć osób, w tym pięcioro dzieci, trafiło do szpitala w wyniku gwałtownego manewru jaki wykonał dziś (12 marca) kierowca autobusu jeleniogórskiej komunikacji miejskiej.

Do zdarzenia doszło w autobusie MZK, który poruszał się ulicą Głowackiego. Jego kierowca zahamował na tyle gwałtownie, że jedna z pasażerek pojazdu, 70-letnia kobieta, straciła równowagę i uderzyła głową w szybę. Wraz z nią do szpitala odwieziono na badania pięcioro podróżujących autobusem dzieci.

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~Bhj 12-03-2018 18:19
Jestem domu to sam za trudno ale nie dziękuję szpital po co
~Anonim+ 12-03-2018 18:34
Można pisać co się chce, ale to co jest np. j.w.( niestety często się powtarzające) nie ma sensu - nie szkoda czasu?
~pua 13-03-2018 10:26
do: ~Anonim+ (18:34)
Ten bhj to ofiara dopalaczy,nie warto karmić trola
~ 12-03-2018 19:24
A kierowcą przypadkiem nie był nabytek zza wschodniej granicy ? Ci panowie jeżdżą z ułańską fantazją, jakby ziemniaki do bimbrowni wozili !
~kierowca 12-03-2018 19:42
Rozumiem że zahamował sam z siebie bez przyczyny ? bez sensu artykuł obarczanie kierowcy może musiał ? bo ktoś wyleciał na jezdnie?
~Anonimmmm 12-03-2018 19:48
Może jakiś krótki opis zdarzenia i wyjaśnienie dlaczego kierowca wykonał taki manewr ? Konkurencja potrafia. A tak mamy brukowy artyku sugerujący, że kierowca gwałtownie zahamował bez przyczyny.
~Bhj 12-03-2018 20:02
Sam spokoju to myśli jutro załatwić pracy cv i nowy mieszkam to tajemnice pa
~zaboberek 12-03-2018 20:45
To już drugi nic nie mówiący o zdarzeniu artykulik popełniony przez WAC.Poprzedni dotyczył zdarzenia na JPII koło Mac Donalds.
~ 12-03-2018 21:44
Nie uogólniam,ale jako użytkownik komunikacji miejskiej muszę potwierdzić , że kultura jazdy mocno się pogorszyła.Pasażerowie są wożeni jak worki z ziemniakami,kierowcy nie pomagają ludziom z dysfunkcjami ruchu,stają dość daleko od krawężników co nie stanowi problemu dla ludzi sprawnych jednak dla starszych i mniej sprawnych jest sporym utrudnieniem ponieważ zrobienie kroku na przystanek jest łatwe poziom ulicy jest jednak nieco niżej i stanowi to już wyzwanie
~Mlody 12-03-2018 22:19
Niektórzy kierowcy MZK powinni jak ten Pan pojść na powtórny egzamin. !!!!
~Auto 12-03-2018 22:38
Jechalam. Powodem hamowania było wtargniecie psa przed pojazd. Reakcja kierowcy według mnie normalna. Kazdy zrobił by to samo. Autobus nie hulajnoga, ciagnie nawet przy hamowaniu majac nieduża predkosc. Współczuję tylko kierowcy stresu w tej sytuacji. Trzeba trzymać sie poręczy lub siedziec. A nie latać po autobusie jak te dzieci..
~Matka poszkodowanego dziecka 12-03-2018 23:58
Do ~Auto. Moja córka jechała tym autobusem i jako jedna z poszkodowanych trafiła do szpitala! Kobieto! Co Ty wypisujesz! Do zdarzenia doszło ok. 100 - 150 m od przystanku na którym dzieci wsiadały wracając ze szkoły. Dokładnie tym autobusem ZAWSZE jeździ dyżyrujący nauczyciel z Sz.P nr 10 w Jeleniej Górze. Moja córka weszła do autobusu i zdążyła odbić bilet. Kierowca ruszył, nie wszystkie dzieci nie miały na tyle czasu, żeby zdążyć usiąść. Tak jak pisałam wcześniej - odległość od przystanku do miejsca zdarzenia była 100, może 150 m. Córka nie zdążyła zająć miejsca siedzącego!!! Uważa Pani że nasze dzieci biegały w towarzystwie nauczyciela po autobusie?! Gratuluję wzorcowego wprowadzania w błąd Czytelników!!! Swoją drogą - serdecznie dziękuję Panu Kierowcy. Myślę, że gdyby Pan w tym krótkim czasie rozpędził ten autobus do wyższej prędkości, skutki tego wypadku/kolizji mogły być gorsze. Każdy z nas - kierowców, zachowałby się tak samo. Mam nadzieję, że obędzie się dla Pana bez większych konsekwencji. Wszystkim poszkodowanym w tym wypadku życzę szybciutkiego powrotu do zdrówka!
~Widzę 13-03-2018 5:09
do: ~Matka poszkodowanego dziecka (23:58)
Każde dziecko wsiadając trzyma takie jakieś płaskie pudełeczko w ręce. To nie ludzkie dzieci to cyborgi sterowane zdalnie niemyślące mózgownice. Stoi TOTO w przestrzeni pojazdy i się buja, jeden ma jakieś drgawki, następny sam do siebie gada.Jaktak dalej pójdzie dzieci będą wożeni w kontenerach lub osobistych pojemnikach jak kontrabas. Czyż nie jest napisane; trzymaj się uchwytek będzie z ciebie pożytek.
~Matka poszkodowanego dziecka 13-03-2018 5:22
do: ~Widzę (5:09)
W pojemnikach jak kontrabas...? Ty się lecz człowieku...
~Widzę 13-03-2018 9:11
do: ~Matka poszkodowanego dziecka (5:22)
Słuchaj ; jak będziesz tak jazgotać to będziesz miała takie pojemniki prostokątne no może puszki.
~Matka poszkodowanego dziecka 13-03-2018 9:48
do: ~Widzę (9:11)
Nie potrzebna ta przepychanka słowna: życzę Ci miłego dnia. ;-)
~Kierowca 13-03-2018 11:43
do: ~Matka poszkodowanego dziecka (23:58)
Tak droga pani właśnie tak uważam ,ze dzieci nie maja świadomości ze trzeba mocno trzymać sie barierek po za tym to prawda zdarza sie ze biegają po autobusie ,nie mnie jednak na miejscu kierowcy wybrał bym mniejsze zło i nie ryzykował bym dla psa życia ludzi .Drugim bardzo ważnym argumentem jest fakt ze autobusy Mzk to wraki ten na zdjęciu akurat nowszy egzemplarz ale zdazaja sie rupiecie Co do kierowcy zachował sie instynktownie ,nagle wtargnięcie na drogę i hamujesz 100 metrów to dla autobusu wystarczający daystans by doszło do czego doszło
~ 13-03-2018 0:48
To pies wbiegł czy człowiek ? jak pies było hamować ale nie do podłogi mógł też odbić nwm jak by się inny kierowca doświadczony zachował
~Ryniu 13-03-2018 8:12
Cymbaly z MZK ich jazda to tragedia.nie do opisania
~zaboberek 13-03-2018 10:58
do: ~Ryniu (8:12)
Jesteś lepszym kierowcą?Zgłoś się do MZK,przyjmą cię do pracy,zdobędziesz tytuł mistrza kierownicy i pokażesz jak można być uprzejmym.
~ 13-03-2018 9:04
Jakis kundel wbiegł pod autobus i kierowca zamiast go rozjechać to zachamował ... 1 pies czy 6 ludzi sami sie zastanówcie ?
~ 13-03-2018 9:38
do: ~ (9:04)
Normalna ludzka reakcja tylko osoba psychiczna nie ma tak zwanego odruchu bezwarunkowego.
~kmam 13-03-2018 10:19
do: ~ (9:04)
"zachamował"... chodzi ci o chamskie komentarze czy ci autokorekta nie działa?
~Marcin1984 13-03-2018 10:41
Myślę, że jakby każdy trzymał się, tak jak informują wszystkie tabliczki w autobusach - to nie byłoby żadnych poszkodowanych. Jeżdżę autobusami MZK od 19 lat (szkoła, studia, praca) i niejedno gwałtowne hamowanie przeżyłem, ale zawsze trzymam się poręczy. A co do kierowcy - to jest odruch. Sam też jestem kierowcą (kilka kategorii) i wiem, jaka jest reakcja, gdy ktoś albo coś wtargnie na jezdnie.
rymcycymcy 13-03-2018 11:19
Najlepiej się nie trzymać i dobrze ustawić ! ...wtedy wpadasz w kogoś, a nie ktoś w ciebie ! :)
~kawasaki 21-03-2018 14:31
do: rymcycymcy (11:19)
I tego sie trzymajmy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Za kółkiem z rodzicem?  9
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 18.06.2018 r.  
Miej świadomość
Polska Czarnym Koniem Mundialu 2018?  
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  65
Aktualności
The Dumpings w Termach  
Aktualności
Pożar składowiska odpadów w Kostrzycy  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group