Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 6179
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Szosowy Klasyk znów w Szklarskiej Porębie

Piątek, 8 lipca 2016, 14:32
Aktualizacja: 14:36
Autor: MDvR
Szklarska Poręba: Szosowy Klasyk znów w Szklarskiej Porębie
Fot. użyczone
Po udanym debiucie w roku 2015 Szosowy Klasyk znów wraca do Szklarskiej Poręby. Od kilku lat szosowe wyścigi dla amatorów znajdują coraz większe uznanie wśród kolarzy, którzy na nowo odkrywają uroki jazdy na szosie. Rowery szosowe znów stają się częścią drogowego pejzażu, walcząc o należne im miejsce na polskich drogach.

Kolarstwo górskie żyje już w Polsce własnym życiem, którego rytm wyznacza spora ilość imprez. Kolarstwo szosowe wraca i to w wielkim stylu. Również dlatego, że doczekaliśmy się znów głośnych nazwisk w zawodowym światowym peletonie. Kwiatkowskiego, Majkę, Niemca, Marczyńskiego i Brzeźną - Bentkowską znają dziś wszyscy - nie tylko Ci, którzy na bieżąco śledzą największe międzynarodowe wyścigi i to co dzieje się w coraz bardziej prestiżowych wyścigach rangi mistrzowskiej w Polsce.

Ubiegłoroczny trening szosowy z naszym mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim na trasie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa - Zdroju stał się wydarzeniem daleko wykraczającym poza ramy zwykłej niedzielnej przejażdżki. Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie rozegrany na pięknej, trudnej górskiej trasie był również debiutem wymarzonym, a pozostałe szosowe imprezy roku 2015 pokazały dobitnie, że nadszedł czas na szosę. Również Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski i Karkonoski Klasyk startujące w ostatnich latach z Jeleniej Góry napisały w tej historii swoje rozdziały.

W tym roku Szklarska Poręba gości szereg kolarskich wydarzeń, które odbywać się będą w ramach festiwalu Bike Week. Na dobry początek trudny czteroetapowy wyścig MTB Bike Adventure (2-5 lipca), a na zakończenie dwa równie mocne uderzenia - kolejna edycja cyklu Bike Maraton (9 lipca) i wreszcie Szosowy Klasyk (10 lipca).

Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie, a właściwie Izerski Klasyk, to dwa wyścigi na dwóch dystansach: 90 i 57 km. Wszystko zacznie się 10 lipca o godz. 11:00 w rejonie SKI Arena Szrenica.

Trasa będzie prowadziła ze Szklarskiej Poręby, przez Piechowice, w górę Grzbietem Kamienickim, kapitalnymi, odkrywanymi na nowo asfaltowymi górskimi drogami. W Antoniowie czeka specjalna premia górska gminy Stara Kamienica, a tam lokalny bufet, lokalne atrakcje... Kolarze pojadą oczywiście do Świeradowa - Zdroju, a przez Zakręt Śmierci - z powrotem do Szklarskiej Poręby. Asfaltowo, szybko, trudno, widokowo. Przewyższenia na dystansie PRO sięgną 1600 m!

Szosowy Klasyk będzie miał w tym roku jeszcze jedną odsłonę - Grodowiec w gminie Grębocice. Tam będzie można stanąć na starcie nieco bardziej płaskiego wyścigu już 6 sierpnia tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group