Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 6039
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Szlifują formę przed Mistrzostwami Polski

Piątek, 17 lutego 2012, 1:21
Aktualizacja: 1:22
Autor: MDvR
Kraków: Szlifują formę przed Mistrzostwami Polski
Fot. użyczone
Dziewięciu zawodników Jeleniogórskiego Klubu Shidokan wzięło udział w zorganizowanej 11 lutego w Krakowie Lidze Boksu Tajskiego i K1. W imprezie wzięło udział w sumie 17 klubów – większość z południowej części Polski, odbyło się 31 walk w kategorii juniorów i seniorów.

Jako pierwszy do ringu wyszedł Mateusz Bereźnicki - junior K-1. Nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem swojego rywala (Hamer Zawiercie) i po trzyrundowym pojedynku, zwyciężył jednogłośnie. Kolejnym był Mateusz Kaczmarczyk, który w ostatniej chwili dowiedział się, że jego pojedynek odbędzie się w formule boksu tajskiego z Łukaszem Kozerą (Hamer Zawiercie). Od pierwszych minut zawodnicy narzucili mocne tempo, jednak walka w klinczu nie sprawiła jeleniogórzaninowi żadnych problemów. Wręcz przeciwnie - kopnięcia kolanami szybko ostudziły zapał rywala doprowadzając go do skrajnego wyczerpania, ostatecznie wygrana jednogłośną decyzją.

Robert Jesiołowski - junior 85 kg z uwagi na brak rywali w jego kategorii wiekowej wystartował z seniorami, zmierzył się on z zawodnikiem lżejszym o 5 kg, ale mającym na swoim koncie 70 walk w boksie i K1 Piotrem Sokołem. Jedynie w pierwszej rundzie zdołał nawiązać równą walkę. Doświadczenie i obycie zdecydowało o przegranej „Jesioła”. Michał Filozof (junior) skrzyżował rękawice z Patrykiem Piorunem (Nokaut Czeladź). Po bardzo wyczerpujących trzech rundach niejednogłośnie wygrał na punkty. O werdykcie zadecydowało bokserskie doświadczenie naszego zawodnika.

Debiutujący na ringu Adam Pałasz (84 kg) bez problemu „wypunktował” zawodnika z Nowego Sącza. Zasięg długich rąk nie pozwolił przeciwnikowi zadać żadnego czystego ciosu. Artur Maściuch jedynie zremisował z Wojciechem Adamusem (Ronin N. S.). Był to dla nich pierwszy występ na ringu. Nasz najbardziej doświadczony fighter Grzegorz „Złoty” Lenart swój pojedynek potraktował jako przygotowania do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 9-11 marca. Jego przeciwnikiem był Michał Grzesiak z Ostrowa Wlkp. (wicemistrz Polski Muay Thai). Znając umiejętności przeciwnika oboje walczyli z respektem. Wszystkie akcje były przemyślane, a profesjonalizm obojga został nagrodzony gromkimi brawami. Walka była efektowna, ale nie wyłoniła zwycięzcy - remis.

Udział w lidze podopiecznych Mariusza Ligiżyńskiego był dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, przede wszystkim wyeliminowanie błędów i złych nawyków. Udział w w imprezie nasi fighterzy w dużej mierze zawdzięczają wsparciu firmom i instytucjom: Bonio - reklamy, Dragon-sports, MOS- Jelenia Góra oraz Urzędowi Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group