Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7780
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Szlak Piastowski bez tajemnic

Piątek, 4 kwietnia 2008, 13:03
Aktualizacja: 13:06
Autor: ROB
Region Jeleniogórski: Szlak Piastowski bez tajemnic
Fot. ROB
Jak zaplanować ciekawą wycieczkę Szlakiem Zamków Piastowskich? Co warto zwiedzić? Takie informacje będzie można wkrótce uzyskać w... Wieży Rycerskiej w Siedlęcinie.

Wkrótce powstanie tam „Centrum Edukacyjno-Turystyczne Szlaku Zamków Piastowskich”. – Będziemy udzielać turystom informacji, co znajduje się na tym jakże ciekawym turystycznie i nieco zapomnianym szlaku – mówi Agnieszka Matysiak z biura obsługi turysty wieży w Siedlęcinie.

– Będą też wiadomości o godzinach otwarcia obiektów udostępnianych do zwiedzania oraz ceny biletów.
Planowany jest też cykl spotkań z fachowcami z dziedziny kultury, którzy opowiedzą o ciekawostkach związanych z zamkami i obiektami piastowskimi.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się w połowie marca a o siedlęcińskich malowidłach opowiadał dr Jacek Witkowski.
To nie wszystko. Planowane jest wydanie odznaki turystycznej Szlakiem Zamków Piastowskich. Wkrótce będą opracowane zasady jej zdobywania.

Wygląda na to, że dla wieży nadchodzą lepsze czasy. Przeprowadzony zostanie remont dachu budynku gospodarczego znajdującego się przed zabytkiem. Systematycznie rośnie też liczba odwiedzających wieżę. – W ubiegłym roku oprowadziliśmy 7 tysięcy turystów – mówi Agnieszka Matysiak. – W tym roku powinniśmy przekroczyć liczbę 10 tysięcy.

Potwierdzają to dane z pierwszych dwóch miesięcy tego roku. W styczniu i lutym 2008 wieżę odwiedziło trzykrotnie więcej osób niż w analogicznym okresie 2007 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group