Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2920
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szlachetne barwy architektury w Galerii JTF

Sobota, 4 lutego 2012, 9:26
Aktualizacja: 9:34
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Szlachetne barwy architektury w Galerii JTF
Fot. J. Foremny
Prace Doroty Grausz, artystki fotografika z Torunia, można oglądać na wystawie w siedzibie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego przy Podwalu 1a.

Autorka upodobała sobie twórczość w szlachetnej technice gumy, upowszechnianej od końca XIX wieku, która – mimo nowinek technicznych – dziś przeżywa swój renesans.
- Pierwszą poważną prezentacją „gumową” była wystawa „Stary Kraków” prezentowana w NCK w Krakowie oraz Norymberdze. Była to wystawa wspólna z mężem Markiem Grauszem – informuje Dorota Grausz.

Jest współautorką takich wystaw w technice gumy jak: „Stara Architektura Bułgarii”, „Stara polska architektura wiejska III”, „Stary Kraków I” i „Stary Kraków II”. Ma na koncie także wystawy indywidualne: „Kazimierz nad Wisłą”, „Kwiaty Polskie”,„Stary Toruń” oraz „Pejzaż Kielecki”. Dorota Grausz angażuje się także w działalność edukacyjną. Należy do Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

Jej jeleniogórska prezentacja „Barwy architektury” dostępna jest w czwartki w od godz. 18 w Galerii JTF przy Podwalu 1a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group