Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5838
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkolne jasełka w wykonaniu rodziców dzieci z SP7

Sobota, 21 grudnia 2013, 8:35
Aktualizacja: 23:25
Autor: Manu
Jelenia Góra: Szkolne jasełka w wykonaniu rodziców dzieci z SP7
Fot. BM
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 mogli obejrzeć inscenizację Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu swoich rodziców. Z kolei dzieci z klas I–III wystawiły współczesną inscenizację „Świąteczny telefon”, grały na dzwonkach, tańczyły, śpiewały świąteczne piosenki i recytowały wierszyki.

Gwarno, wesoło i świątecznie było podczas przedświątecznego spotkania, które zorganizowano w jeleniogórskiej SP nr 7. Dyrektorka placówki Elżbieta Rybak przywitała wszystkich serdecznie i złożyła świąteczne życzenia.

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz integracja rodziców ze środowiskiem szkolnym. Zawarte w programie teksty, kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Miłym akcentem przedświątecznego spotkania był występ rodziców uczniów klas młodszych, którzy pod kierunkiem Piotra Grosmana w ciągu kilku minut musieli wcielić się w rolę aktorów i przedstawili Jasełkową Szopkę. Historia, która wydarzyła się tyle tysięcy lat temu, miała tradycyjną obsadę. Była Maria z Józefem, aniołowie, pastuszek oraz zwierzęta: osioł, wół i owce. Dobrane stroje, muzyka, dekoracja i treści wiernie oddały wydarzenia z Betlejem. Występ rodziców zaczarował dzieci i dostarczył im wiele pozytywnych wrażeń, a rodzice zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po wspólnym zaśpiewaniu najpiękniejszych, polskich kolęd, wszyscy wychowawcy klas I-III złożyli rodzicom świąteczno–noworoczne życzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group