Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5206
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szkoła z wyższymi ambicjami

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 9:00
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Szkoła z wyższymi ambicjami
Fot. Angela
Wykłady prowadzone przez kadrę uniwersytetu, wyjazdy na uczelnię, uczestnictwo w praktycznych zajęciach z weterynarii i być może dwa indeksy dla najlepszych – takie korzyści czekają na uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze.

Placówka zawarła porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Dotyczy ono wzajemnej współpracy między naszą szkołą a uczelnią.

– Więzi między nami są bardzo ścisłe i długoletnie. Bardzo zbieżne są kierunki kształcenia w obydwu placówkach. Przykładowo my kształcimy techników weterynarii, którzy później studiują z dobrymi wynikami na Uniwersytecie Przyrodniczym na wydziale medycyny weterynaryjnej– mówi Helena Kasperczyk, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze.

– Często zdarza się tak, że nasz uczeń studiuje na uniwersytecie i wraca do szkoły w roli nauczyciela, lub zostaje na zaprzyjaźnionej uczelni jako wykładowca. W naszej szkole jest też kierunek architektura krajobrazu, technik żywienia i gospodarstwa domowego i takie same kierunki są również na Uniwersytecie Przyrodniczym – dodaje dyrektor Kasperczyk.

Szefowa placówki na wniosek rady pedagogicznej i rady rodziców wystąpiła do organu prowadzącego o zgodę na zmianę nazwy szkoły z Zespołu Szkół Licealno - Zawodowych na Zespół Szkół Przyrodniczo – Żywieniowych. Wstępnie jest pełna akceptacja organu prowadzącego, ale do tego wniosku musi się jeszcze przychylić rada miasta. Jest szansa, że nową nazwę uda nadać szkole do września.

Dzięki podpisanemu porozumieniu wykładowcy z uniwersytetu będą przyjeżdżali do Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1, by wygłosić wykłady dla uczniów zaprzyjaźnionej szkoły. Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych natomiast będą mogli wyjechać na kilka dni na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, gdzie będą uczestniczyli w zajęciach.

Mają tam zagwarantowane miesięczne praktyki zawodowe. Będą uczestniczyli też w ekstremalnych zabiegach weterynaryjnych. Ponadto uczniowie mogą korzystać z księgozbioru uczelni.

- Mam też zapowiedź jeszcze jednej, ważnej korzyści. Pracujemy nad regulaminem, który pozwoli naszemu jednemu lub dwójce naszym absolwentom zacząć studia na wydziale medycyny weterynaryjnej poza systemem rekrutacji elektronicznej. Będzie to wielki splendor dla szkoły i bardzo podniesie ambicje naszych absolwentów – mówi Helena Kasperczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group