Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2513
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Szkoła "rośnie"

Poniedziałek, 28 lutego 2022, 7:01
Autor: WAC
Mysłakowice: Szkoła "rośnie"
Fot. UM Mysłakowice
Sprawnie i bez poślizgów przebiega prowadzona przez firmę Pre – Fabrykat z Miłkowa budowa nowej szkoły podstawowej w Mysłakowicach.
Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a nawet lekko do przodu – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Obecnie trwa pierwszy etap inwestycji, czyli budowa stanu surowego zamkniętego. Gotowe są już pomieszczenia na parterze obiektu, gdzie będą się uczyć dzieci z klas I - III oraz jedna ze ścian szczytowych. Wylewany jest też strop pod kolejne piętro.

Przypomnijmy. Trwający obecnie pierwszy etap największej w ostatnich latach inwestycji gminnej obejmuje wykonanie stanu surowego zamkniętego budynków szkoły i sali gimnastycznej, wykonanie wewnętrznej, podposadzkowej instalacji kanalizacji sanitarnej oraz zewnętrznej instalacji gazowej, a także przyłączy: wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej i zewnętrznych instalacji elektrycznych z wyłączeniem słupów i opraw oświetleniowych. Wartość tych prac wynosi blisko 19 milionów złotych. Środki pochodzą z budżetu gminy.

Na realizację drugiego etapu budowy, czyli prac wewnątrz obiektu gmina w ubiegłym roku otrzymała wsparcie w wysokości 9,9 mln złotych z rządowego programu „Polski Ład”. Samorząd Mysłakowic dostał też dotację w wysokości 6 milionów złotych z rządowego programu „Sportowa Polska” na budowę przyszkolnej hali sportowej z kompleksem boisk.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group