Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9931
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkoła Muzyczna im. Janiny Garści ogłasza nabór

Piątek, 7 kwietnia 2017, 7:25
Aktualizacja: Piątek, 14 kwietnia 2017, 7:34
Autor: TS
Jelenia Góra: Szkoła Muzyczna im. Janiny Garści ogłasza nabór
Fot. Archiwum Szkoły
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze oraz Filia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze działająca przy Szkole Podstawowej nr 11 ogłaszają nabór do klasy 1 na rok szkolny 2017/2018.

Siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści mieści się przy ul. Staromiejskiej 3 w Jeleniej Górze - Cieplicach. Siedziba Filii- przy ul. Moniuszki 9 w budynku Szkoły Podstawowej nr 11
w Jeleniej Górze.

Działamy z powodzeniem od 1982 r. (Cieplice) i 1992 r. (Filia)

Szkoła prowadzi zajęcia w dwóch cyklach: sześcioletnim - dla dzieci od 6 do 10 roku życia, oraz czteroletnim (tylko w Cieplicach) dla uczniów w wieku od 11 do 16 lat.

W szkole obowiązują zajęcia zbiorowe tj.: kształcenie słuchu (w kl. 1 – 6/6 oraz 1-4/4), rytmika (w kl. 1 – 3/6) , audycje muzyczne (w kl. 4 – 6/6 oraz 2-4/4) a także zajęcia indywidualne gry na instrumencie głównym: skrzypcach, fortepianie, akordeonie, klarnecie, saksofonie, flecie, perkusji lub gitarze. Lekcje odbywają się w godzinach popołudniowych. Uczniowie Filii zajęcia zbiorowe mają wplecione w plan zajęć szkoły podstawowej, co daje uczniom dużą oszczędność czasu.

W starszych klasach uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań również podczas zajęć z fortepianu dodatkowego (skrzypkowie, gitarzyści, fleciści, klarneciści, perkusiści saksofoniści i akordeoniści) oraz pracując z akompaniatorem (skrzypkowie, fleciści, klarneciści, saksofoniści, perkusiści). Prowadzimy również zajęcia gry zespołowej oraz chór.

Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Dodatkowo organizuje warsztaty, konsultacje, które są prowadzone przez pedagogów z Akademii Muzycznych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

Od roku 2009 szkoła realizuje programy w stu procentach finansowane ze środków unijnych w ramach programów Leonardo da Vinci, Comenius, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój i Erasmus plus. Skorzystało z nich dotychczas ponad 300 uczniów naszej szkoły, realizując staże zawodowe w Niemczech, Czechach i na Słowacji.

Nasi uczniowie swoje umiejętności mogą prezentować podczas koncertów szkolnych organizowanych m. in. w: Filharmonii Dolnośląskiej, Pałacach Kotliny Jeleniogórskiej, Książnicy Karkonoskiej jak również poza granicami Polski.

Najzdolniejsi uczniowie mają możliwość uzyskania stypendium Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, jak również mogą rozwijać swoje uzdolnienia podczas kursów muzycznych .

Szkoła dysponuje dobrze wyposażoną bazą instrumentów, która ciągle jest uzupełniana. Prowadzimy magazyn instrumentów smyczkowych i dętych, z którego mogą korzystać nasi uczniowie oraz bogato wyposażoną bibliotekę.

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest pozytywne przejście przez dziecko badania przydatności, w trakcie którego uczeń: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, powtarza śpiewając zagrane i zaśpiewane przez prowadzącego przesłuchanie nauczyciela dźwięki (od 1 do 8), określa ilość brzmiących jednocześnie dźwięków ("jeden" lub "kilka"), określa wysokość dźwięków (niskie, wysokie) oraz kierunek melodii (melodia wznosi się lub opada), powtarza klaszcząc zaprezentowane rytmy. Na zakończenie sprawdzane są predyspozycje aparatowe kandydata.

Tego typy przesłuchania, każdego roku, nasi pedagodzy prowadzą, na terenie jeleniogórskich przedszkoli.

Wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na badanie przydatności (predyspozycji do kształcenia muzycznego). Prosimy o telefoniczne zgłoszenie dziecka do badania w sekretariacie szkoły

Filia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. przy Szkole Podstawowej nr 11
w Jeleniej Górze, ul. S. Moniuszki 9

Termin badania przydatności:
19 kwietnia 2017 r. (środa)
w budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Stanisława Moniuszki 9, sala nr: 411
Tel. 757644732 : poniedziałek - piątek: 8.00 - 14.00

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści
w Jeleniej Górze, ul. Staromiejska 3

Termin badania przydatności:
6 maja 2017 r. (sobota)
w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści przy ul. Staromiejskiej 3
Tel: 757559310 : poniedziałek - piątek: 9.00-16.00

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ GRY NA INSTRUMENCIE ?
Celem szkoły muzycznej jest wykształcenie społeczeństwa wrażliwego na muzykę. Wykształcone muzycznie społeczeństwo odznacza się wyższym poziomem rozwoju ogólnego. Naukowcy potwierdzają, że mózg osoby kształconej muzycznie jest inaczej rozwinięty niż u osób pozbawionych takiej edukacji. Poprawie ulega motoryka (współpraca obu półkul), łatwiej uczyć się języków obcych i wzrasta umiejętność analizy matematycznej (lewa półkula), podwyższa się kreatywność (prawa półkula). Wszystko to umożliwia muzykom szybszą analizę problemów i podawanie gotowych rozwiązań. Do tego dochodzi jeszcze jedno: emocje wywoływane grą na instrumencie sprawiają, że osoby tak kształcone mają wyższe tzw. kompetencje miękkie oraz myślenie strategiczne i analityczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
58
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group