Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14229
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szklarskie dzieła młodych artystów

Niedziela, 8 grudnia 2019, 9:05
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2019, 5:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szklarskie dzieła młodych artystów
Fot. Przemek Kaczałko
W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Dolnośląskich Warsztatów Szkła Artystycznego. Zgromadzone dzieła okraszone hasłem "Ewolucja" można oglądać w Laboratorium Szkła, które od kilku miesięcy jest kolejną atrakcją wojewódzkiej placówki kultury przy ul. Matejki.
Prace prezentowane na wystawie zrealizowane zostały podczas Dolnośląskich Warsztatów Szkła Artystycznego "Ewolucja" w dniach 18-27 lipca 2019 roku, zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Jest to kontynuacja tradycji festiwali e-Glass odbywających się od 2008 roku, unikatowego w skali kraju przedsięwzięcia, którego ideą jest wymiana doświadczeń w dziedzinie sztuki i wzornictwa szkła, wdrażanie innowacyjnych i odtwarzanie starych, często zapomnianych, technik formowania szkła na gorąco, edukacja artystyczna, twórcze podejście do materii szkła oraz jego popularyzacja - podkreślają organizatorzy.

Większość wydarzeń odbyła się na południu Dolnego Śląska, w uznanym od wieków ośrodku hutnictwa szkła, na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. Projekt realizowano: w Leśnej Hucie (Szklarska Poręba), w Hucie Szkła Martin Štefánek w Desnej (Czechy) oraz na terenie dawnej Huty Karlsthal, obecnie Stacji Turystycznej ORLE (Szklarska Poręba-Jakuszyce).

Artyści, których prace można podziwiać w Muzeum Karkonoskim: Brent Cole, Teresa Cukier, Mariusz Łabiński, Kamila Mróz, Andriy Petrovski, Karolina Spiak, Igor Wójcik, Witold Vito Wójcik. Studenci: Barbara Bodio, Beata Dołęga Kozierowska, Julia Lashina, Diana Szydłowska. Kuratorem wystawy jest Mariusz Łabiński.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group