Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9046
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Szklarska Poręba zaprasza na zimowe wakacje

Środa, 27 stycznia 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:56
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Szklarska Poręba zaprasza na zimowe wakacje
Fot. Organizatorzy
W czasie ferii zimowych do miasta pod Szrenicą przyjeżdżają rodziny z dziećmi oraz młodzież. Ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu nie zabraknie. Oferta skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych, ale i starsi mogą z niej skorzystać.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej zaprasza wszystkie chętne dzieci oraz młodzież na warsztaty. Do wyboru są zajęcia bębniarskie (poniedziałki), ceramiczne „Z gliną na ty” (wtorki) oraz plastyczne (środy), podczas których wykorzystywane są różne techniki malarskie. – Warsztaty ceramiczne to nasz strzał w dziesiątkę. Te zajęcia są najbardziej popularne i cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci – podkreśla pracownica ośrodka kultury. Z powyższych atrakcji można skorzystać bezpłatnie, odbywają się one w godzinach popołudniowych. Szczegółowy plan zajęć dostępny jest na stronie internetowej MOKSiAL-u w Szklarskiej Porębie.

Kolejne ciekawe atrakcje czekają na najmłodszych w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Wspólnie z miejskim ośrodkiem kultury zorganizowano tam darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. W każdy poniedziałek, wtorek i środę lutego w budynku KCEE przy ul. Okrzei odbędą się projekcje bajek dla najmłodszych oraz zajęcia plastyczne dla tych nieco starszych. Pokazy zaplanowano między godz. 10.00 a 13.00.

Po obejrzeniu bajek odbędą się warsztaty, poświęcone tematyce danego filmu. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie ciekawych ekspozycji Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, o których opowiedzą pracownicy tej instytucji. – Zależy nam na tym, aby dzieci miały w tym czasie naprawdę interesujące zajęcia – powiedział jeden z organizatorów tego przedsięwzięcia.

W czasie ferii zimowych nie zabraknie też okazji do aktywnego wypoczynku. Sportowe emocje gwarantują narciarskie zawody dla dzieci i młodzieży z cyklu Turnieju Czterech Stoków. Impreza odbywa się co tydzień w czwartek, ale za każdym razem w innym miejscu. W tym tygodniu będzie to stok „Biała Dolina” przy hotelu Sudety. Kilka dni temu otwarto też narciarskie przedszkole Ducha Gór.

– Przyjęliśmy pierwszych maluchów w ciekawej scenerii przeróżnych figur ze świata bajek m.in. dinozaurów, myszki Micky, małej wioski indiańskiej i wielu akcesoriów niezbędnych do nauki – relacjonuje pomysłodawca tego projektu. Szkoła dysponuje własnym wyciągiem narciarskim, z którego mogą korzystać nieodpłatnie początkujący narciarze. Zajęcia odbywają się na stoku Pietkiewiczówka przy ul. Turystycznej.

Wszystkim zainteresowanym historią i sztuką warto polecić niecodzienną wystawę w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów. „Niech żyją narty!” to hasło wystawy, poświęconej historii narciarstwa w Karkonoszach i Górach Izerskich.

W muzeum zebrano kolekcję starych nart zjazdowych z ciekawymi wiązaniami, rogate sanie i bobsleje. Nie brakuje też pocztówek sprzed wielu lat i interesujących fotografii. Jedną z największych atrakcji jest statuetka, którą Bieg Piastów otrzymał w Plebiscycie Przeglądu Sportowego za najlepszą imprezę masową ubiegłego roku. Tę wyjątkową nagrodę można obejrzeć sobie z bliska. Nie mniej ciekawym wydarzeniem będzie wernisaż wystawy pt. „Moje poszukiwania”. Prace Barbary Aleksanderskiej można będzie podziwiać już od 30 stycznia w budynku MOKSiAL-u.

Nie zapomniano też i o tych, którzy lubią dobrą zabawę w miłym towarzystwie. Klub Jazgot przygotowuje się do hucznego otwarcia kilkudniowej imprezy pod nazwą Tydzień na Plaży. Z tej okazji w środku zimy pojawi się kilka ton piasku, palmy i wakacyjne rytmy. Już na początku lutego (dokładnie szóstego) odbędą się bardzo widowiskowe zawody freestylowe w snowboardzie i narciarstwie, czyli Babiniec Nigth Jam Session 2010.

Pozostając w klimatach muzycznych, warto wspomnieć także o nowych inicjatywach Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Mowa tu o zajęciach z nauki gry na instrumentach (gitara i pianino) oraz nauki śpiewu w zespole i solo. W sekretariacie ośrodka prowadzony jest już nabór. Zajęcia rozpoczną się tuż po feriach, a skierowane są do dziewcząt i chłopców w wieku od 10 do 20 lat.

Powyższe propozycje to tylko wycinek wszystkich atrakcji, które czekają w mieście pod Szrenicą na gości i mieszkańców w czasie ferii zimowych. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie, ponieważ jest w czym wybierać. Szczegółowe informacje na temat wszelkich imprez w Szklarskiej Porębie można uzyskać w Referacie Promocji Miasta oraz MOKSiAL-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group