Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8931
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Szklarska Poręba z monitoringiem miejskim

Wtorek, 5 grudnia 2017, 7:53
Autor: Paweł Guszała
Szklarska Poręba: Szklarska Poręba z monitoringiem miejskim
Fot. Paweł Guszała
Wzorem innych polskich miast, Szklarska Poręba zdecydowała się na zakup i montaż monitoringu miejskiego. Do końca tego roku mają zacząć działać pierwsze kamery, a z upływem lat system będzie uzupełniany o kolejne.

Na ten cel władze miasta chcą przeznaczyć około 150 tysięcy złotych. Do końca tego roku na ulicach Szklarskiej Poręby pojawią się pierwsze kamery. - Ruszenie z miejsca będzie najdroższe. Później systematyczne rozbudowywanie systemu kamer nie będzie tak kosztowne. Myślę, że w tym roku postawione zostaną kamery w dwóch centralnych miejscach Szklarskiej Poręby: przy ulicy Jedności Narodowej (w miejscu rozjazdu do Świeradowa Zdroju) oraz 1 Maja (skrzyżowanie z Turystyczną i Prusa) – mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Monitoring miejski to skuteczne narzędzie walki z autorami przestępstw i wykroczeń. W samej Jeleniej Górze rocznie udaje się nagrać kilka tysięcy różnego rodzaju zdarzeń. Dla władz Szklarskiej Poręby kwestie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów to tylko jeden z argumentów przemawiający za zakupem kamer.

- Kamery będą źródłem cennych informacji, skąd najczęściej przyjeżdżają do nas turyści. Jaka jest ich liczba. Tego typu dane z pewnością przydadzą się naszemu miejscowemu referatowi promocji. A do tego zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców i turystów przebywających na terenie naszego miasta – tłumaczy M. Graf.

Obsługą systemu na terenie Szklarskiej Poręby zajmie się straż miejska i straż pożarna, a montażem sytemu – jedna z jeleniogórskich firm.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group