Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5874
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba z monitoringiem miejskim

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 5 grudnia 2017, 7:53
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Wzorem innych polskich miast, Szklarska Poręba zdecydowała się na zakup i montaż monitoringu miejskiego. Do końca tego roku mają zacząć działać pierwsze kamery, a z upływem lat system będzie uzupełniany o kolejne.

Na ten cel władze miasta chcą przeznaczyć około 150 tysięcy złotych. Do końca tego roku na ulicach Szklarskiej Poręby pojawią się pierwsze kamery. - Ruszenie z miejsca będzie najdroższe. Później systematyczne rozbudowywanie systemu kamer nie będzie tak kosztowne. Myślę, że w tym roku postawione zostaną kamery w dwóch centralnych miejscach Szklarskiej Poręby: przy ulicy Jedności Narodowej (w miejscu rozjazdu do Świeradowa Zdroju) oraz 1 Maja (skrzyżowanie z Turystyczną i Prusa) – mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Monitoring miejski to skuteczne narzędzie walki z autorami przestępstw i wykroczeń. W samej Jeleniej Górze rocznie udaje się nagrać kilka tysięcy różnego rodzaju zdarzeń. Dla władz Szklarskiej Poręby kwestie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów to tylko jeden z argumentów przemawiający za zakupem kamer.

- Kamery będą źródłem cennych informacji, skąd najczęściej przyjeżdżają do nas turyści. Jaka jest ich liczba. Tego typu dane z pewnością przydadzą się naszemu miejscowemu referatowi promocji. A do tego zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców i turystów przebywających na terenie naszego miasta – tłumaczy M. Graf.

Obsługą systemu na terenie Szklarskiej Poręby zajmie się straż miejska i straż pożarna, a montażem sytemu – jedna z jeleniogórskich firm.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Szkl.Por. 5-12-2017 11:23
Państwo policyjne. A PiS lubi takie sprawy
~Szanowny burmistrzu 5-12-2017 14:33
te "cenne informacje" na temat turystów można zaczerpnąć z książek meldunkowych, wszak ponoć każdy turysta winien uregulować opłatę miejscową (klimatyczną)...
~ 5-12-2017 21:14
Panie Burmistrzu! Turyści walą od strony Jeleniej!!! Od strony Jakuszyc rzadziej, głównie przed świętami, ale to z kolei na Jelenią -po karkówkę do Tesco , a Ci ze Świeradowa na niemieckich blachach tylko na chwilę, na wodospady. Zainwestuj Pan w parkingi , nie w monitoring bo kamery turysty nie przyciągną a brak parkingu odstrasza.
~~♡~ 5-12-2017 22:31
Monitoring zakładają a miasta udekorować świątecznie nie potrafią. Wstyd!!!
~Platforma Oszustów 6-12-2017 2:55
Stolyca ma H. Gronkowiec Waltz, Jelenia Góra M. Zawiłę, a w Szklarskiej grasuje Dyzma M. Graf .... co łączy to towarzycho wzajemnej adoracji?
~dafcio 6-12-2017 7:52
Na monitoring kasa jest a na drogi już nie ma ciekawe...
~aaaaaaaaaa 11-12-2017 19:05
A zdjęcia z monitoringu z Jeleniej:-)
~Smutno 5-01-2020 14:20
Bezpiecznie będzie? Jak to się stało, że w noc Sylwestrową zabili kijem bejsbolowym chłopaka na ulicy. Dlaczego nikt nie zareagował?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group