Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8601
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szklarska Poręba w obiektywie aparatu

Sobota, 17 kwietnia 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: Karolina
JELENIA GÓRA: Szklarska Poręba w obiektywie aparatu
Fot. Karolina
W mieście pod Szrenicą trwa plener fotograficzny studentów z wrocławskiego Prywatnego Policealnego Studium Fotograficznego PHO–BOS. Głównym tematem dla uczestników zjazdu jest „Miejsce i czas”.

Wrocławscy studenci przyjadą do Szklarskiej Poręby, aby uchwycić to, co dzieje się „tu i teraz”. – Tematem pleneru jest szeroko rozumiane pojęcie miejsca i czasu w fotograficznym rozumowaniu – opowiada Jacek Lalak z PPSF. Fotografowie od zawsze dążyli do zatrzymania czasu na swoich zdjęciach. Fotografia potrafi opowiedzieć nam o minionych latach, o ludziach, których już nie ma wśród nas i wreszcie o wydarzeniach „zatrzymanych w kadrze”.

Podobne zadanie będą mieli uczestnicy pleneru, którzy postarają się uchwycić i utrwalić dane miejsca oraz zdarzenia. Dla studentów wrocławskiej szkoły fotografii pobyt w Szklarskiej Porębie nie będzie tylko zabawą, ale i wytężoną pracą. Plener jest jednym z przedmiotów, który trzeba po prostu zaliczyć. Po czwartkowej inauguracji w DW „Świteź” odbędzie się też wernisaż wystawy pt. „Drzewo Życia”. Jej autorem jest Sławomir Budrewicz, absolwent PPSF PHO-BOS.

Dla uczestników przygotowano bogaty i ciekawy program. Odbędą się liczne wykłady, spotkania, projekcje filmów, a nawet wieczory autorskie. Jednym z zadań dla studentów miała być wspólna, a potem indywidualna fotografia mieszkańców miasta. Szklarska Poręba obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia nadania praw miejskim i w ten sposób chciano upamiętnić to wielkie wydarzenie. W związku z żałobą narodową władze miasta postanowiły odwołać piątkową imprezę, związaną z grupową fotografią przed budynkiem magistratu.

Plenery fotograficzne w mieście pod Szrenicą organizowano już kilkakrotnie. Studenci przyjeżdżają tu o różnych porach roku. Zakończenie i podsumowanie tegorocznego pleneru zaplanowano na niedzielę, 18 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej wrocławskiej szkoły fotograficznej. Organizatorzy życzą wszystkim uczestnikom miłego pobytu w Szklarskiej Porębie oraz znakomitych realizacji fotograficznych, inspirowanych przez piękne krajobrazy i mieszkających tu ludzi

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
477
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group