Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6126
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szklane dachy blisko placu Wyszyńskiego

Wtorek, 17 czerwca 2008, 20:03
Aktualizacja: Środa, 18 czerwca 2008, 14:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szklane dachy blisko placu Wyszyńskiego
Tu było "ściernisko", będzie San Francisco?
Fot. TEJO
Tablice z zachętą do kupowania mieszkań na pustym jeszcze terenie między ulicami Drucianą a Grodzką zawisły blisko placu ks. kard. Wyszyńskiego. Tu, gdzie jeszcze fragmentarycznie działa parking, będą domy mieszkalno–usługowe.

Zarys ich bryły można zobaczyć na wizualizacji uwidocznionej na afiszach. Nieco nawiązują do staromiejskiego stylu. Przed wyburzeniem znajdującej się tu wcześniej zabudowy, na tym gruncie były szopy i niezbyt efektowne oficyny należące do kamienic przy ulicy Grodzkiej. Te również zostały zrównane z ziemią podczas pamiętnej „rewolucji” budowlanej na jeleniogórskim starym mieście na przełomie lat 60. i 70.

O ile tereny na gruncie w trójkącie plac Wyszyńskiego, Druciana Grodzka będą zabudowane kamienicami mieszkalno-usługowymi, o tyle na pobliskiej działce w rejonie ulicy Jasnej ma powstać galeria handlowa.

Według projektu obiekt będzie miał 6,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W środku urządzonych zostanie kilkadziesiąt sklepów. Ich klienci będą mogli zaparkować auta. Przewidziano 100 miejsc parkingowych.

Kupujący będą mogli coś zjeść w kilku restauracjach. Hitem ma być scena pod dachem ze szkła. Być może właśnie tu będą odbywały się imprezy, kiedy pogoda nie pozwoli na zorganizowanie ich w plenerze. Przez przeszklony dach ma być widoczna wieża ratusza.
Zewnątrz galeria ma przypominać kilka połączonych ze sobą kamieniczek. W ten sposób inwestor spełni wymogi konserwatora zabytków.

Czy powstanie tego obiektu to wciąż futurologia? Spółka ma drogę wolną do otrzymania pozwolenia na budowę. Czeka jeszcze na zgodę rady miejskiej i sejmiku województwa. W przypadku kamienic przy pl. Wyszyńskiego, ich postawienie jest raczej pewne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group