Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 10022
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Sześćset tysięcy złotych na Bieg Piastów

Wtorek, 17 września 2013, 22:49
Aktualizacja: 22:50
Autor: MDvR
Dolny Śląsk: Sześćset tysięcy złotych na Bieg Piastów
Fot. użyczone
Samorząd Dolnego Śląska dofinansuje dwie kolejne edycje Biegu Piastów w 2014 i 2015 roku. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Rafał Jurkowlaniec i prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Julian Gozdowski.

Pieniądze przekazane przez Urząd Marszałkowski będą przeznaczone nie tylko na organizację Biegu Piastów, ale również na utrzymanie i przygotowanie tras narciarskich przez cały sezon. Każdego roku trasy biegowe wokół Polany Jakuszyckiej przemierza ok. 10 tyś osób, dlatego ważne jest, aby były one odpowiednio przygotowane oraz spełniały normy bezpieczeństwa. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu przyznanemu Stowarzyszeniu „Bieg Piastów” przez samorząd Dolnego Śląska.

Bieg Piastów to prawdziwa, sportowa wizytówka naszego regionu. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród osób zawodowo uprawiających biegi narciarskie, ale również wśród amatorów. Bieg organizowany jest na wielu dystansach i w wielu kategoriach wiekowych, a liczba uczestników systematycznie rośnie. W tym roku wystartowało blisko 6 tys. osób z 33 krajów świata, w roku 2014 organizatorzy przewidują start nawet 7 tys. zawodników.

Bieg Piastów po raz pierwszy wystartował w 1976 roku. Wtedy wzięło w nim udział niewiele ponad pół tysiąca uczestników. Od tamtego czasu renoma biegu przekroczyła granice Polski. Profesjonalnie przygotowane zawody i wzorowa jakość tras sprawiła, że od 1995 roku Bieg Piastów należy do Europejskiej Ligi Biegów Masowych EUROLOPPET, a od 2008 roku jest członkiem WORLDLOPPET - Światowej Ligi Biegów Masowych, do której należy obecnie piętnaście biegów z całego świata.

Polana Jakuszycka w przyszłym roku (poza XXXVIII Biegiem Piastów) będzie również areną sprintów i biegów dystansowych podczas zawodów Pucharu Świata. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zaplanowała zawody na 18 i 19 stycznia 2014 roku.

To nie pierwszy raz kiedy Szklarska Poręba będzie gościć najlepszych narciarzy na świecie. 17 i 18 lutego 2012 roku na Polanie Jakuzyckiej odbyły się pierwsze w Polsce zawody w ramach Pucharu Świata FIS. Była to największa, obok Mistrzostw Europy w piłce nożnej, impreza sportowa, jaka w 2012 roku rozegrała się na w naszym województwie. Wówczas samorząd Dolnego Śląska przeznaczył na organizację Pucharu Świata 600 tys. zł.

(UMWD)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
527
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Szukają do pomocy
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group