Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3966
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sześciu kandydatów do Senatu

Środa, 30 września 2015, 9:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 października 2015, 10:43
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Sześciu kandydatów do Senatu
Fot. Archiwum
Okręg obejmujący Jelenią Górę (miasto na prawach powiatu) oraz powiaty: jeleniogórski, kamiennogórski, złotoryjski, jaworski – w Senacie chce reprezentować sześć osób. Tylko jeden z nich uzyska mandat wyborców.

Senator kończącej się kadencji (2011-2015) Józef Pinior decyzją władz partii Platformy Obywatelskiej będzie się ubiegać o reelekcję w okręgu wrocławskim. Z kolei w naszym regionie partia Ewy Kopacz postawiła na Huberta Papaja (prawnik z wykształcenia) – byłego wiceprezydenta Jeleniej Góry, który został zwolniony przez Marcina Zawiłę, ale w partii wciąż ma mocną pozycję i jest szefem struktur miejskich.

Druga strona sporu w PO, podobnie jak w wyborach samorządowych, również wystawiła swojego kandydata. Jest nim Jerzy Pokój (przedsiębiorca zameldowany w Karpaczu – dane z PKW), który tym samym został wyrzucony z ugrupowania.

Na wojnie ludzi związanych z partią rządzącą chce skorzystać m.in. Krzysztof Mróz, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Radny Rady Miejskiej jako zawód w zgłoszeniu do Państwowej Komisji Wyborczej podał, że jest ekonomistą.

O mandat senatora ubiegać się będzie Andrzej Dobrowolski – prezes Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, członek partii SLD, który jako zawód podał zootechnika. Czwartym kandydatem z Jeleniej Góry jest Kazimierz Klimek – artysta cyrkowy zgłoszony przez KWW Obywatele do Parlamentu. Z kolei PSL postawił na osobę z Jawora - Zbigniewa Skowrona – inżyniera technologii żywności.

Tym samym na liście kandydatów do Senatu nie ma kobiet, a czterech z sześciu kandydatów jest z Jeleniej Góry. Średni wiek „ochotników” to 54 lata.

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group