Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4056
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szersza oferta i kłopot z naborem. Ruszył rok akademicki KPSW

Wtorek, 11 października 2011, 7:52
Aktualizacja: Środa, 12 października 2011, 7:57
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Szersza oferta i kłopot z naborem. Ruszył rok akademicki KPSW
Fot. Agrafka
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej odbyła się wczoraj inauguracja Roku Akademickiego 2011–2012, w której wzięli udział nie tylko studenci, lecz również władze miasta i wielu gości. Naukę rozpoczęło 460 osób na siedmiu kierunkach studiów stacjonarnych i stu słuchaczy na studiach niestacjonarnych.

Przybyłych na uroczystość przywitał dr hab. Henryk Gradkowski, rektor uczelni, który opowiedział o osiągnięciach minionego roku, przedstawił ofertę szkoły i zaznaczył jej problemy, związane głównie z naborem.

W tym roku akademickim największym zainteresowaniem cieszył się kierunek pedagogika. Pozostałe kierunki, jakie zostały uruchomione, to: dziennikarstwo, edukacja techniczno-informatyczna, filologia ze specjalnością filologia angielska, fizjoterapia, pielęgniarstwo oraz wychowanie fizyczne. Na studiach niestacjonarnych studenci rozpoczęli naukę na dwóch kierunkach: pedagogice oraz na fizjoterapii.

Uczelnia poszerzyła swój program edukacyjny, jednak nie zabrakło problemów rekrutacyjnych. Wydział Humanistyczny uzyskał uprawnienia do kierunków studiów: historia ze specjalnością archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i regionalistyka, jednak nie dokonał rekrutacji z powodu braku odpowiedniej liczby kandydatów. Podobna sytuacja ma miejsce na filologii polskiej. Udało się tymczasem zachęcić studentów do zapisów na dziennikarstwo i komunikację społeczną.

Wydział Techniczny nie zrealizował naboru na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, a wydział przyrodniczy aplikował o kierunek Kosmetologia, na razie bez ostatecznego rezultatu. Ze względu na brak kandydatów, zwłaszcza na studia techniczne wstrzymano prace nad przygotowaniem programu specjalności: elektronika awiacji w ramach kierunku: elektronika i telekomunikacja.

Trwają prace nad sfinansowaniem projektu Letnia Szkoła Wyrównywania Szans, skierowanego do kandydatów niepełnosprawnych, oferującego kursy matematyki i fizyki kandydującym na studia techniczne i języków angielskiego lub niemieckiego kandydatom na neofilologię.

W ubiegłym roku akademickim zakończono budowę hali sportowej, której nadano imię Jerzego Szmajdzińskiego, podjęto budowę krytej pływalni, przeprowadzono wymianę sieci wodociągowej na terenie campusu, prowadzono również inne prace remontowe.

Podczas uroczystego „Gaudeamus” odbyła się, między innymi, immatrykulacja studentów pierwszego roku: ich przedstawicielom wręczono indeksy i życzono powodzenia w nowym roku akademickim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group