Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7868
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szczyt bezmyślności!

Sobota, 4 maja 2019, 11:48
Aktualizacja: Wtorek, 7 maja 2019, 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Szczyt bezmyślności!
Fot. KPN
Serce Karkonoskiego Parku Narodowego, górna granica lasu, środek areału zajmowanego przez cietrzewie, a tam… biwak. Ludzka bezmyślność po raz kolejny pokazuje swoje oblicze.
Jak spotykają nas takie sytuacje, to szczerze mówiąc nie wiemy, co powiedzieć. Dlaczego w tak szczególnych miejscach muszą dziać się takie historie? Pomysł na majówkę, ekscytującą, inną niż wszystkie, niepowtarzalną i tak egoistyczną. Żyjemy w dziwnych czasach. Tylko ja, ja i ja. Nic się nie liczy, liczę się tylko ja i moje potrzeby - ubolewają przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego.
Chronimy przyrodę dla Was. Od pierwszego maja jesteśmy z naszymi wolontariuszami na karkonoskich szlakach i staramy się Was przekonać, że warto dać chwilę ciszy i spokoju naszym podopiecznym – cietrzewiom i sokołom. Staramy się, aby nasza praca była dla Was wszystkich zrozumiała. To, że w tym roku zdecydowaliśmy się spotkać osobiście z Wami na szlakach wynika z faktu, że nadal poszukujemy nowych sposobów, aby opowiedzieć o naszych podopiecznych i znaleźć w waszych oczach akceptację dla tego co robimy. Wierzcie nam, że nie jest to łatwe. Przez ostatnie trzy dni spotkania z Wami były dla nas bardzo cenną nauką - kontynuują.
Niestety przeżyliśmy szok. Biwakujący ludzie, poza szlakiem, w ostoi cietrzewi. Sześć mandatów, które nie cofną czasu tak jak słowa, które nie cofnęły śmierci: noli turbare circulos meos - dodają.

Twoja reakcja na artykuł?

22
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
8
3%
Nudzi
15
5%
Smuci
77
28%
Złości
152
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group