Kotlina Jeleniogórska: Szczęście w Jeżowie

Sobota, 16 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 września 2006, 8:24
Autor: Agnieszka Rafińska
Lotnik Jeżów Sudecki w meczu ósmej kolejki ligi okręgowej pokonał Granicę Bogatynia 2:1 (0:1).

Od początku spotkania atakował Lotnik. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 10 minucie. Kondraciuk wykonywał rzut wolny. Najwyżej do piłki wyskoczył Turczyk lecz jego strzał głową okazał się niecelny. Chwilę później Marciniak próbował zaskoczyć Szatkowskiego, jednak bramkarz z Bogatyni był na posterunku.

Granica po raz pierwszy starała się zagrozić Rausowi w 15 minucie. Pawłowski wyłuskał piłkę jeżowskim obrońcom i podał ją Gajdzie. Ten bez namysłu uderzył futbolówkę, a ta wpadła do siatki. Bramka dla gości zupełnie zdezorientowała piłkarzy Lotnika. Miejscowi starali sie doprowadzić do wyrówania lecz czynili to bardzo nieudolnie. Wypracowywali sobie dużo sytuacji ale brakło ich wykończenia.

W 30 minucie piłkę między sobą wymienili Kondraciuk z Marciniakiem. Lider strzelców okręgówki trafił prosto w bramkarza. Na koniec pierwszej połowy Szatkowskiego po raz kolejny próbował pokonać Turczyk. Piłka po jego strzale ponownie minęła słupek. Na przerwe Lotnik schodził z jednobramkową stratą do Bogatyni.

Na początku drugiej części spotkania groźnie uderzał Bojanowski. Do 70 minuty gra wyglądała bezbarwnie. Kompletnie niewidoczny był Kondraciuk. Napastnik z Jeżowa gdzieś zatracił swoją skuteczność.

Dopiero 76 minuta dała wiarę Lotnikom, że mogą jeszcze odmienić losy tego spotkania. Winiarski wykonywał rzut rożny. Po jego uderzeniu piłka, ku zaskoczeniu Szatkowskiego wpadła do bramki. W 83 minucie gospodarze wyszli na prowadznie. Po strzale jednego z piłkarzy Lotnika, Szatkowki odbił piłkę przed siebie. Bezpańskią futbolówkę dopadł Winiarski i zdobył swoją drugą bramkę.

Do końca meczu Granica już nie zdołała zagrozić Lotnikowi, który umiejętnie bronił korzystnego dla siebie rezultatu. Lotnik Jeżów Sudecki pokonał Granicę Bogatynia 2:1.

<b>Lotnik Jeżów Sudecki – Granica Bogatynia 2:1 (0:1)</b>
0:1 Gajda 15 min.
1:1 Winiarski 76 min.
2:1 Winiarski 83 min.