Czytających: 10372

I-liga koszykarzy: Szczecin niezdobyty, ósma porażka Sudetów

Niedziela, 20 listopada 2011, 1:46
Aktualizacja: 1:47
AZS Radex Szczecin za mocny. Beniaminek I–ligi koszykarzy Sudety Jelenia Góry musiały uznać wyższość rywali przegrywając na wyjeździe 77:89. To ósma porażka podopiecznych Ireneusza Taraszkiewicza w tym sezonie.

O naszej porażce zadecydowała słaba trzecia kwarta, w której przeciwnicy byli lepsi o 10 „oczek” zwyciężając 29:19. Wcześniej na parkiecie trwała zacięta walka, a do przerwy traciliśmy tylko 5 punktów (44:39 dla gospodarzy). W ostatniej odsłonie jeleniogórzanie ambitnie walczyli próbując odrobić straty, ale zatrzymali się na granicy 6 punktów straty do AZS-u. Po skutecznej akcji Bukowieckiego przegrywaliśmy w 36. minucie już tylko 73:79, ale na więcej nie było nas stać. Rywale „przycisnęli” jeszcze w końcówce wygrywając na finiszu 89:77. Tradycyjnie naszym najlepszym strzelcem był Łukasz Niesobski, zdobywca 29 „oczek”, miejscowych do wygranej poprowadził Łukasz Pacocha - 36pkt.

AZS Radex Szczecin – Sudety Jelenia Góra 89:77 (22:19, 22:20, 19:29, 16:19)

AZS: Pacocha (36), Raczyński (14), Mielczarek (12), Dudek (10), Bąk (9), Zarzeczny (8), Sudowski, Nitsche

Sudety: Niesobski (29), Kołtun (14), Kozak (10), Wilusz (8), Bukowiecki (6), Minciel (6), Maryniewski (4), Budziński, Czornij