Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6224
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa na zatrudnienie niepełnosprawnych

Piątek, 26 grudnia 2014, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: KSON
Jelenia Góra: Szansa na zatrudnienie niepełnosprawnych
Fot. www.golebiewski.pl
KSON złożył w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wniosek na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w oparciu o system staży w usługach hotelarsko–gastronomicznych.

Innowacyjność tego projektu, który otrzymał dofinansowanie – mówi Kamila Kurczewska z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – polega na tym, że do pracy na stanowiskach managerskich: asystenta ds. marketingu i sprzedaży lub gastro&cost controllera przygotowywać będziemy osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, zmieniając powszechnie przyjętą błędną tezę, że niepełnosprawni mogą pracować jedynie w usługach pomocniczych (kuchnia, pralnia, room service). Projekt zakłada przygotowanie do tego zawodu 24. osób z terenu województwa dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Jako miejsce odbywania stażu zaplanowano trzy renomowane, wysokostandardowe hotele. W związku z powyższym zapraszamy osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności do 60 roku życia, posiadające przynajmniej podstawową znajomość obsługi komputera - dodaje.

Program projektu zakłada przygotowanie indywidualnego planu rozwoju każdego z uczestników, doskonalenie pracowniczych kompetencji kluczowych(kurs komputerowy), a także poradnictwo zawodowe w obiektach branży usług gościnnych.

Partnerem Sejmiku w zakresie przygotowania zawodowego w branży hotelarskiej i gastronomicznej jest Polska Akademia Gościnności z siedzibą w Krakowie.

Projekt zakończy się egzaminem i certyfikatem przez uczestników, oraz utrzymanie zatrudnienia sześciu stażystów w okresie przynajmniej na 6 miesięcy. Wartością dodaną jest przełamanie powszechnej praktyki nie powierzania niepełnosprawnym odpowiedzialnych funkcji i stanowisk na początek w branży hotelarsko-gastronomicznej. Być może za przykładem kilku renomowanych hoteli pójdą m.in.. właściciele biur podróży, na których bardzo liczymy.

- Wszystkich zainteresowanych tą propozycją zapraszamy do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych z siedzibą przy ulicy Osiedle Robotnicze 47a od poniedziałku do piątku od 10-16, mailowo na biuro@kson.pl lub pod numerem bezpłatnej infolinii 800-700-025 – mówi prezes KSON-u Stanisław Schubert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group