Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4096
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szansa na zatrudnienie niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 grudnia 2014, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: KSON
Fot. www.golebiewski.pl
KSON złożył w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wniosek na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w oparciu o system staży w usługach hotelarsko–gastronomicznych.

Innowacyjność tego projektu, który otrzymał dofinansowanie – mówi Kamila Kurczewska z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – polega na tym, że do pracy na stanowiskach managerskich: asystenta ds. marketingu i sprzedaży lub gastro&cost controllera przygotowywać będziemy osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, zmieniając powszechnie przyjętą błędną tezę, że niepełnosprawni mogą pracować jedynie w usługach pomocniczych (kuchnia, pralnia, room service). Projekt zakłada przygotowanie do tego zawodu 24. osób z terenu województwa dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Jako miejsce odbywania stażu zaplanowano trzy renomowane, wysokostandardowe hotele. W związku z powyższym zapraszamy osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności do 60 roku życia, posiadające przynajmniej podstawową znajomość obsługi komputera - dodaje.

Program projektu zakłada przygotowanie indywidualnego planu rozwoju każdego z uczestników, doskonalenie pracowniczych kompetencji kluczowych(kurs komputerowy), a także poradnictwo zawodowe w obiektach branży usług gościnnych.

Partnerem Sejmiku w zakresie przygotowania zawodowego w branży hotelarskiej i gastronomicznej jest Polska Akademia Gościnności z siedzibą w Krakowie.

Projekt zakończy się egzaminem i certyfikatem przez uczestników, oraz utrzymanie zatrudnienia sześciu stażystów w okresie przynajmniej na 6 miesięcy. Wartością dodaną jest przełamanie powszechnej praktyki nie powierzania niepełnosprawnym odpowiedzialnych funkcji i stanowisk na początek w branży hotelarsko-gastronomicznej. Być może za przykładem kilku renomowanych hoteli pójdą m.in.. właściciele biur podróży, na których bardzo liczymy.

- Wszystkich zainteresowanych tą propozycją zapraszamy do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych z siedzibą przy ulicy Osiedle Robotnicze 47a od poniedziałku do piątku od 10-16, mailowo na biuro@kson.pl lub pod numerem bezpłatnej infolinii 800-700-025 – mówi prezes KSON-u Stanisław Schubert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ułomny 26-12-2014 10:22
a po 60-tce do piachu
~ale jaja 26-12-2014 11:01
a ty "ułomny" nie wybrzydzaj! pracujemy do 67 roku życia? pracujemy! zawsze to taki 65-letni kierowca autobusu czy też 66-letni mechanik pojazdów trakcyjnych np. Pendolino zapewni nam bezpieczna jazdę w góry lub nad morze i można bez obaw jechać i spać nawet ! co tam jakieś hotele i programy? przecież po 60 roku życia dopiero człowiek nabiera chęci do pracy i nie myśli nawet o jakimś tam chorowaniu, tylko jakby tu jeszcze zarobić na następny jacht,dom z basenem i nową brykę! ale jaja,ale jaja!!!
~ 26-12-2014 12:00
Bezpłatna infolinia? "Wybrany numer jest niedostępny" tyle usłyszałem dzwoniąc pod podany numer, ale to nic, przejdę się do tego KSON-u. Dziś już można? Już po świętach?
~fan sekty po 26-12-2014 15:30
to wam zafundowała 67 niejaka czerna zośka i ryży
~emeryt 26-12-2014 16:37
Nie wybrzydzajcie w PKS Tour pracuja kierowcy emeryci i jest dobrze firma ma oszczednosci a emeryt kase
~emeryt 2 26-12-2014 17:49
dla wielu emerytów możliwośc pracy to błogosławieństwo, nie wrzucać wszystkich do jednego wora !!
~ 26-12-2014 20:17
@ 26-12-2014 17:49 | ~emeryt 2 | A co z emeryturami, nie wypłacają? Tak w ogóle, to tu nie o emerytów chodzi, tylko o niepełnosprawnych.
~ 27-12-2014 0:39
Programy , szkolenia i inne duperele i pieniądze na to idą a pracy jak nie ma to i nie będzie !!!
~ 27-12-2014 1:25
Po tych wszystkich szkoleniach za które wykładowcy wezmą duże pieniądze z Unii , marne perspektywy zatrudnienia, pieniądze zostaną u swoich i tyle !!!!!
~ 27-12-2014 8:37
A co z tymi z lekkim stopniem he?pfron juz nie chce ich dofinansowac w takim stopniu jak tych ze znacznym lub umiarkowanym,zaklady pracy chronionej zatrudniactez nie chcą bo za niskie dotacje i utrzymac takiego pracownika sie nie oplaca ,a normalnej pracy nie sa w stanie wykonywac bo jest poprostu dla nich za ciezka....wiec co z nimi?
~Anzelm B. 27-12-2014 12:13
Zdaje się, że to nieporozumienie i nieścisła informacja. Niestety, emeryci nie mają szansy w tym projekcie. Chodzi jedynie o osoby niepełnosprawne, bezrobotne i to w stopniu umiarkowanym i znacznym. Odpada także tzw. III grupa, której przedsiębiorcom nie opłaca się zatrudniać, bo to niewielka, jedynie kilkusetzłotowa dotacja. Przykro, że KSON wpisuje się w ten sposób w grupowe zwolnienia inwalidów z III grupą, które miały i mają nadal miejsce w tym roku. Zwolniono tysiące osób w Polsce. ŻYCZĘ powodzenia KSON-owi w znalezieniu na te managerskie stanowiska w hotelach osób z II oraz I grupą i wyższym wykształceniem. Proponuję zwrócić się do firmy Antema sp. z o.o. w Jeleniej Górze, zatrudniającej 1500 inwalidów. Właśnie wystąpiła do Sądu o upadłość.
~Kwiat Paproci 27-12-2014 12:28
Krok w dobrym kierunku. Chciałabym kiedyś doczekać czasów, gdy w Polsce będzie normalna, godna praca dla ON. Niepełnosprawność ciała nie może być powodem dyskryminacji na rynku pracy, zwłaszcza w epoce informatyzacji, w której wiele zawodów można wykonywać zza biurka. Potrzeba tylko trochę dobrej woli i olbrzymiej zmiany mentalności.
~Kwiat Paproci 27-12-2014 12:34
Krok w dobrym kierunku. Chciałabym doczekać czasów, w których w Polsce będzie normalna, godna praca dla ON. Niesprawność ciała nie może być powodem dyskryminacji na rynku pracy, zwłaszcza w epoce informatyzacji, gdy dużą część zawodów można wykonywać zza biurka. Potrzeba zmiany polityki w tym zakresie jest potężna. Wymagana jest jednak olbrzymia zmiana mentalności społecznej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group