• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 5:27
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 1917
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szansa na dwa place zabaw

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 czerwca 2011, 10:26
Aktualizacja: 10:36
Autor: Agrafka
Fot. UM
Z prośbą o wzięcie udziału i oddanie swojego głosu w akcji 100 placów zabaw na 100 lat Nivea zwraca się do jeleniogórzan prezydent Marcin Zawiła.

W tym roku firma Nivea obchodzi stulecie swojej działalności. Z tej okazji postanowiła ufundować i wybudować place zabaw na terenie całej Polski. Taki plac może powstać także w naszym mieście.

Warunkiem tej budowy jest uzyskanie jak największej liczby głosów na daną lokalizację. Wystarczy wejść na stronę www.NIVEA.pl i oddać swój głos. – Jest to duża szansa dla Jeleniej Góry, to od Was zależy czy Jelenia Góra znajdzie się w setce najbardziej aktywnych samorządów w Polsce – czytamy w apelu prezydenta Marcina Zawiły. – Ze strony władz miasta mogę zadeklarować, że jeśli uda się nam, Jeleniogórzanom, uzyskać sukces w tym głosowaniu, to drugi, podobny plac zabaw zbudujemy ze środków budżetowych miasta – dodaje szef stolicy Karkonoszy.

W głosowaniu może brać udział każdy, kto zarejestruje się na stronie www.NIVEA.pl. Po zalogowaniu użytkownicy uzyskają możliwość codziennego oddania głosu na jedną, wybraną przez siebie lokalizację w specjalnie do tego utworzonym serwisie. Głosowanie odbędzie się w 4 etapach w terminie od 6 czerwca do 31 października na www.NIVEA.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~pytek 8-06-2011 11:41
Czyli, jak dobrze rozumiem, albo wygramy i będziemy mieli dwa place zabaw, albo nie wygrywamy i nie będziemy mieli żadnego! Nie, no to fajna ta polityka naszego prezydenta... Albo wszystko albo nic... Konkurs trwa do końca października, więc pewnie place powstaną najwcześniej w przyszłym roku. Dlaczego więc miasto nie może wybudować tego drugiego placu zabaw z własnych pieniędzy już teraz, bez rozgłosu, bez szumu medialnego... Tak po prostu - dla dzieci z naszego miasta...? A w konkursie z promocją firmy kosmetycznej przy okazji można wziąć udział bardziej na zasadzie promocji miasta... (chociaż jaka to promocja miasta, którego nie stać na plac zabaw i zmuszone jest żebrać o jego zafundowanie przez firmę kosmetyczną...)
~do pytek 8-06-2011 11:47
po prostu zagłosuj, nie marnuj energii na wpisy:-)))
~zdziwko 8-06-2011 11:51
w pełni popieram powyższy wpis. W centrum Jeleniej nie ma ani jednego choćby średnio dobrego placu zabaw - to ponad możliwości finansowe tego miasta? Szkoły na wioskach mają place zabaw - choćby z programu "Radosna Szkoła" - gdzie koszty ponosi się w 50%, reszta jest finansowana z tegoż programu. Można ale po co się trudzić ???? Następnym krokiem będzie : chcecie plac zabaw ? to go sobie zróbcie
~pytek 8-06-2011 12:17
Czyli, jak dobrze rozumiem, albo wygramy i będziemy mieli dwa place zabaw, albo nie wygrywamy i nie będziemy mieli żadnego! Nie, no to fajna ta polityka naszego prezydenta... Albo wszystko albo nic... Konkurs trwa do końca października, więc pewnie place powstaną najwcześniej w przyszłym roku. Dlaczego więc miasto nie może wybudować tego drugiego placu zabaw z własnych pieniędzy już teraz, bez rozgłosu, bez szumu medialnego... Tak po prostu - dla dzieci z naszego miasta...? A w konkursie z promocją firmy kosmetycznej przy okazji można wziąć udział bardziej na zasadzie promocji miasta... (chociaż jaka to promocja miasta, którego nie stać na plac zabaw i zmuszone jest żebrać o jego zafundowanie przez firmę kosmetyczną...)
~komenti 8-06-2011 12:29
no... syf i tyle!
~... 8-06-2011 12:37
W Jeleniej są trzy (znane mi) place zabaw na których jest w miarę ciekawie: k. blaszaka na Zabobrzu, w Parku norweskim (Cieplice) i na wzg. Kościuszki. Ogólnie place te są oblegane aż do bólu i przede wszystkim są to naturalne "patelnie", gdzie ławeczki i atrakcje dla dzieci umiejscowione są w samym słońcu. Dzieci i dziadkowie dostają udarów od gorąca (dot. to głównie placu zabaw k. blaszaka - tylko 2 ławeczki są pod drzewami a reszta w szczerym słońcu).
~ 8-06-2011 13:06
Place zabaw w jeleniej Górze to porażka! Na Okrzei to plac spotkań meneli i nic więcej. Na ziemi pety, łupinki,szkło, a nawet strzykawki. Ja będę głosować, bo są szanse że moje dzieci jeszcze się pobawią w normalniejszych warunkach... no ale to nie zmienia faktu, że samorząd powinien się postara c o place z prawdziwego zdarzenia, a nie zwalać wszystko na jakiś konkursik..
~blabla 8-06-2011 13:21
Dokładnie, Jelenia jest chyba na ostatnim miejscu w kraju jeśli chodzi o place zabaw. Co roku idzie kasa na odmalowywanie chuśtawek z czasów PRLu zamiast przeznaczyć te pieniądze na jeden porządny plac zabaw. Nawet Gryfów ma porządny, ogrodzony, spełniający normy plac zabaw a tutaj nie ma takiego nawet jednego. W piaskownicach można znaleźć dosłownie wszystko, zabawki są zniszczone i często zagrażają bezpieczeństwu maluchów. Tyle było obietnic na ulotkach wyborczych, a skończyło się jak zawsze, czyli jeśli mieszkańcy się postarają, to może ktoś z zewnątrz coś dla miasta zrobi, ŻENADA
~Ja 8-06-2011 13:46
Brawa dla spoldzielni mieszkaniowej przy ul Malczewskiego .Spoldzielnia zrobila plac zabaw Piaskownice ktora ogrodzono aby pieski i Kotki swoich potrzeb nia zalatywialy i jest super .Troszke maly plac ale pomalu cos sie robi i brawa dla Spoldzielni ..
~magda9 8-06-2011 13:54
SKANDAL!!!!!!!- dziennikarze zajmijcie się tym. Place na Noskowskiego są niebezpieczne.Zacznijcie jakiś cykl o placach zabaw bo nasze dzieci bawią się w gównach!!!!!!!!!!!!!!!! Nie ma nic na tych palcach!!!!!!!!! Beznadziejna spółdzielnia jeleniogórska tylko potrafi kasować
~matulka 8-06-2011 13:58
Co mówić o miejskim placu zabaw jak przedszkola na terenie Jeleniej Góry nie posiadają takowych. Chciałam wybrać dziecku przedszkole gdzie między innymi byłby bezpieczny plac zabaw.Odwiedziłam wszystkie i obejrzałam dokładnie urządzenia na tych przedszkolnych placach.Moim zdaniem są dwa takie miejsca w Jeleniej Górze.
~do matulka 8-06-2011 14:16
a które to place zabaw, podpowiedz,
~pkowal 8-06-2011 14:27
Widać PreziO puścił bąka do mediów i już wszystkie biją pianę... a klakierzy władzy piszą, jaką to mamy niepowtarzalną szansę, okazję niczym promocja w biedronce. Głosujmy zatem pusta maso...! To wystarczy, aby powstały place zabaw, wszyscy dostaną kremy nivea za darmo, dzieci będą szczęśliwe, będzie druga Irlandia... wszystko będzie pięknie i wybory będą piękne po drodze, na których chyba już nie macie wątpliwości na kogo zagłosować... Oczywiście na tych, co robią... A robią przecież dużo... dymu! I PiS i PO robią zasłonę dymną dla swoich pustych haseł... Jedno na miarę sztucznej mgły znad Smoleńska, drudzy na miarę dymu ze stadionowych burd... Szkoda prądu...
~Dorota K. 8-06-2011 14:54
Zagłosowałam... na Wrocław. Bo tam mieszkają cywilizowani ludzie, którzy potrafią z takich placów korzystać. W Jeleniej Górze już po tygodniu taki plac zostanie zdemolowany. Po co więc wyrzucać pieniądze w błoto? Wszystkich rozsądnych ludzi nawołuję do tego samego - miejmy poszanowanie dla inwestowanych pieniędzy i czyjejś pracy! Pozdrawiam serdecznie
~ZawiłaKobyła 8-06-2011 15:27
A ja proponuję, aby rządzący tym miastem w ogóle oddali swoje stołki prezesom firm takich jak: Nivea, która zasponsoruje nam place zabaw, Biedronka, która fundnie porządne drogi i może jeszcze Durex, której władze nie pozwolą aby mieszkańcy pękali przed kolejnym rządem nieudaczników w naszym mieście i w kraju...
~do zawiłakob 8-06-2011 16:19
super koment w 100% popieram tę wypowiedz!!!!
~kmam 8-06-2011 18:18
do 08-06-2011 14:54 | ~Dorota K.: to spadaj do Wrocławia.
ciotkaz 8-06-2011 19:38
Jelenia Góra jest obecnie na 296 miejscu... czy zawsze musimy być najgorsi?! Jest tylu innych chętnych, http://www.100latnivea.pl/glosowanie/rejestracja, mają chwilowe problemy techniczne. Proszę głosować, w imieniu naszych dzieci!
~Dorota K. 8-06-2011 23:21
A Wrocław już na 118 miejscu. Brawo! Głosujcie na Wrocław - będzie jeszcze wyżej. A na Jelenią Górę lejcie szerokim, żółtym strumieniem.
rymcycymcy 8-06-2011 23:50
Używajcie gumek ! ...to Wam nie bedą potrzebne żadne place ! ;))
~glosujemy 9-06-2011 0:27
Jelenia jest na 210 miejscu 19 głosów Prowadzi Czarny Bór 441 a 5 jest Zgorzelec 179. Akcja dopiero się rozpoczyna ciekawe jaki % z 84 tys mieszkańców będzie chciał pomóc swojemu miastu (jeśli zagłosuje 10% to powinno wystarczyć, jeśli mniej to też będzie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie dla kogo to wszystko)
~a tak tak 9-06-2011 1:29
http://www.100latnivea.pl/glosowanie
~nbmnnbmh,m 9-06-2011 6:30
jak dla mnie wiekszość takich konkursów nie ma sensu, bo wiadomo wyrywają te miasta w których mieszka najwięcej osób...
Temat 9-06-2011 8:11
Niestety zablokowali możliwość głosowania z powodów technicznych :(
~placomaniak 9-06-2011 9:21
W polskich nadmorskich miejscowościach nowy, ciekawy plac zabaw to standard. A przecież nasze miasta- Jelenia, Karpacz, Szklarska to też miejscowości turystyczne gdzie przyjeżdżają rodziny z małymi dziećmi. A dla nich góry, widoki i lasy po jakimś czasie stają się nudne i trzeba jakoś uatrakcyjnić pobyt. Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć dzieci, wnuki....
~z jeleniej 16-06-2011 12:14
Nie dyskutować tylko głosować
~mmamma 20-06-2011 14:47
To się UM popisał zamiast zgłosić nowe lokalizacje np. w centrum miasta bo nie ma żadnego placu zabaw pod zacnym ratuszem zgoszono już istniejące, żeby nie musieli sami ich remontować. Najlepszy jest jednak opis placu zabaw przy Osiedlu Robotniczym, dodany przez UM. "Aktualnie na wskazanej działce znajduje się zdewastowany plac zabaw, który dzięki nowoczesnym i kolorowym urządzeniom, może stać się bardzo atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. "Co za samokrytyka. BRAWO.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group