Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6368
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa na dofinasowanie remontu mostu na Cervi

Poniedziałek, 31 października 2016, 7:34
Aktualizacja: Wtorek, 1 listopada 2016, 8:44
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Szansa na dofinasowanie remontu mostu na Cervi
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Projekt złożony do programu Interreg V–A Republika Czeska–Polska został zakwalifikowany do drugiego etapu konkursu. Dla Jeleniej Góry to szansa na dofinansowanie remontu mostu przy ul. Cervi. Pieniądze mogą zostać jednak przyznane dopiero w przyszłym roku. A to oznacza, że do grudnia na moście grożącym zawaleniem nic się nie będzie działo.

Miasto ma kosztorys i dokumentację przebudowy mostu przy ul. Cervi (nieopodal zjazdu do Term Cieplickich) funkcjonującego obecnie z ograniczeniem tonażu. Według wstępnych szacunków, budowa nowego mostu może kosztować ponad 3 mln zł. A takich pieniędzy w budżecie Miasta nie ma. Stąd poszukiwanie środków ze źródeł zewnętrznych.

W tym roku Jelenia Góra złożyła wspólny wniosek z dwoma partnerami: Powiatem Jeleniogórskim, który liczy na pieniądze na remont mostu w Siedlęcinie oraz Czechami, którzy mają w planach remont dwóch odcinków swoich dróg. Każda ze stron ma szansę dostać po dwa miliony euro, czyli ok. ponad 8 mln zł. Obecnie wniosek pozytywnie przeszedł pierwszą preselekcję i został zakwalifikowany do drugiego etapu. Teraz Miasto Jelenia Góra ma czas na złożenie właściwego wniosku do końca bieżącego roku. Jeśli uda się zdobyć te pieniądze, trafią one do kasy Miasta w pierwszej połowie 2017 roku.

- Obecnie nie ma pieniędzy na przebudowę tego mostu – mówi Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Mamy gotową dokumentację, ale na tym na razie musimy poprzestać. Poza tym dużymi krokami zbliża się listopad, a w okresie zimowym takich inwestycji się nie wykonuje – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group