Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7602
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa dla Rady Cieplic

Czwartek, 10 stycznia 2019, 13:08
Aktualizacja: Piątek, 11 stycznia 2019, 10:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szansa dla Rady Cieplic
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (9.01) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyło się jedno z ostatnich posiedzeń drugiej kadencji Rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice. Rozmawiano głównie o kompetencjach społecznej rady i pojawiła się nadzieja na poprawę warunków funkcjonowania.

Podczas II kadencji RJPUC Komisja Statutowo-Organizacyjna Rady Miejskiej rozpoczęła pracę nad zmianą statutu jednostki pomocniczej. Wiele niejasności pojawiło się, gdy powołano Komisję Uzdrowiskową Rady Miejskiej, a co za tym idzie - powstał spór kompetencyjny. Wraz z nową kadencją samorządu, zmieniły się składy osobowe i podczas wczorajszego posiedzenia cieplickiej rady można było zauważyć chęć współpracy ze strony miejskich radnych. Na posiedzeniu zjawił się przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Chadży oraz nowy szef Komisji Uzdrowiskowej Justyn Bilski, a więc daje to nadzieję na dialog i współpracę.

Jestem do waszej dyspozycji - mówił do zgromadzonych W. Chadży.

Kwestia współpracy pomiędzy społeczną radą a Komisją Uzdrowiskową jest niezwykle ważna w kontekście zbliżających się wyborów do RJPUC.

Jeśli to się nie zmieni na lepsze, to zabraknie chętnych do kandydowania na kolejną kadencję - przestrzegał Leszek Malinowski, przewodniczący cieplickiej rady, który za dobry przykład podał Statut Rady Jednostki Pomocniczej w Toruniu, gdzie społecznicy mają więcej kompetencji.

Przypomnijmy. W wyborach na II kadencję na 15 miejsc było jedynie 17 kandydatów. Aby sytuacja się nie pogorszyła, należy pokazać społeczności lokalnej, że mają wpływ na podejmowane przez władze miasta decyzje.

Podczas zebrania przedstawiono również Justyna Bilskiego, który objął w Radzie Miejskiej mandat po Konradzie Sikorze i jednocześnie został szefem Komisji Uzdrowiskowej. Nauczyciel z "Norwida" zapewnił o woli współpracy, więc atmosfera w RJPUC poprawia się.

W porządku obrad znalazła się też kwestia przyznania corocznej nagrody - Miecza Schaffgotscha. Decyzją społecznej rady trafi on w tym roku do Stanisława Firszta - dyrektora Muzeum Przyrodniczego. Uroczyste wręczenie odbędzie się 27 stycznia w Zdrojowym Teatrze Animacji podczas imprezy pod hasłem "Nasze Cieplickie Kolędowanie".

Twoja reakcja na artykuł?

9
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
25%
Nudzi
1
4%
Smuci
7
29%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group