Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5955
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szaleństwo w rekwizytorni

Wtorek, 20 lipca 2010, 15:06
Aktualizacja: Środa, 21 lipca 2010, 7:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szaleństwo w rekwizytorni
Fot. TEJO
Gromkie meczenie koziołków zagłuszyło dziś hałas maszyn pracujących przy rewitalizacji Parku Zdrojowego. To Teatrzyk Jelonka Górskiego ćwiczył odgłosy, jakie wydaje zwierzę, bohater ich spektaklu powstającego w ramach warsztatów „Lato w teatrze”.

Kolejny dzień przygody ze sceną pod okiem aktorów Zdrojowego Teatru Animacji upłynął dziś dziewczętom i chłopcom pod znakiem zabawy umiejętnie przeplatanej pracą na sztuką „W 45 minut dookoła Parku Zdrojowego z Koziołkiem Matołkiem”.

Najpierw rozgrzewka, później – bajka na ekranie. A potem – próby pierwszych scen. – Na razie wszystko jest w fazie technicznej, próbujemy, szukamy rozwiązań, pracujemy z dziećmi nad scenariuszem – mówi Lidia Lisowicz, która z Dorotą Fluder i Dianą Jonkisz opiekują się „artystycznie” ponad dwadzieściorgiem dzieci.

Podczas prób bardzo młodzi adepci sceny wczuwali się w rolę kóz i koziołka. Meczeli, skakali, podrygiwali. Wielkie emocje wywołało olbrzymie pudło, które przytaszczył koordynator artystyczny wydarzenia: Bogdan Nauka, dyrektor ZTA. W środku – mnóstwo rekwizytów, pamiętających lata 90 XX wieku i premierę ówczesnego Państwowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze „Koziołek Matołek”. W sztuce w reżyserii Zdzisława Reja główną rolę grała wówczas właśnie Lidia Lisowicz. Część przedmiotów z tamtego spektaklu zostanie wykorzystana także podczas „dziecięcej” produkcji.

Pierwsza próba już z rekwizytami wywołała wśród dzieci sporo emocji. Wszystkie dziewczęta chciały zostać księżniczkami, a chłopcom marzyła się rola króla z berłem. Najmłodsi są już coraz bardziej oswojeni z teatrem. Wczorajsza nieśmiałość została za kulisami i Teatrzyk Jelonka Górskiego coraz odważniej poczyna sobie na scenie. Widać to było zwłaszcza wtedy, kiedy panie instruktorki dały dzieciom wolną rękę. Przyszli aktorzy dorwali się do rekwizytów i otworzyli do granic możliwości wyobraźnię. Zabawa była przednia!

Prócz przygotowań scenicznych dziś rozpoczęły się także zajęcia w pracowni muzycznej. W sztuce sporo będzie partii wokalnych. Anna Skóra, znana wielu melomanom mezzosopranistka z zespołu Vocalis, dba, aby piosenki wybrzmiały jak najlepiej. Dzięki talentowi pedagogicznemu pani Anny, dzieci poznają też możliwości głosowe i technikę poprawnego śpiewania.

Kolejny dzień LWT w Zdrojowym Teatrze Animacji – jutro.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group