Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5172
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szalały płomienie

Środa, 21 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2007, 19:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: Szalały płomienie
Fot. Angela
Ogień, który wydostał się z komina w jednym z mieszkań przy ulicy Wolności, mógł pozbawić dachu nad głową ubogą rodzinę. Ta nie wyklucza, że winny jest Zakład Gospodarki Lokalowej.

Trójka małych dzieci, 21-letni mężczyzna oraz para, która codziennie z trudem wiąże koniec z końcem, mogła mieć jeszcze więcej kłopotów.

Do zdarzenie doszło dzisiaj około godziny trzynastej. 21-letni syn Andrzeja Żywickiego i jego przyjaciółki Doroty Maciejuk, rozpalił w piecu i na chwilę wyszedł z mieszkania. Gdy wrócił, paliło się.
– Zapaliłem w piecu – opowiada Radosław Maciejuk. – Zjadłem kanapkę i wyszedłem na chwilę z pokoju. Po powrocie poczułem, że coś się smoli. Część sufity była już zajęta ogniem.

Nieopodal miejsca zdarzenia mieści się niedawno temu otwarta strażnica Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy na miejsce przybyli niemal natychmiast.
– Palił się drewniany strop. Działania polegały na rozbiórce jego 4 metrów kwadratowych. Ogień wydobył się z komina, który wykonany był ze stali nierdzewnej. W trakcie działań ewakuowano 3 osoby – relacjonują pożarnicy.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji w mieszkaniu na szczęście nic nie spłonęło. Winą za wydostanie się ognia z nieszczelnego komina rodzina obarcza administrację z Zakładu Gospodarki Lokalowej „Południe”.

– Mieszkamy tutaj już około siedmiu lat – mówi Andrzej Żywicki. – Rok temu udało nam się uprosić ZGL, żeby umożliwił nam ogrzewanie pokoju syna. – Syn dostał meble w ramach wyprawki z Domu Dziecka „Dąbrówka”, bo ani ja, ani konkubina nie pracujemy. Jeśli pokój nie byłby ogrzewany, nowe meble nasiąknęłyby wilgocią i nic by z nich nie zostało. Administracja zrobiła nam wejście do komina. Nie wyglądało to zbyt fachowo, ale nic nie mówiliśmy. Dzisiaj jednak niemal nie straciliśmy całego mieszkania i dobytku – opowiada.

Jak mówią lokatorzy, na miejscu zdarzenia tuż po ugaszeniu pożaru pojawili się przedstawiciele administratora.
– Był u nas dyrektor techniczny z ZGL, Wiesław Kazimierski – mówi Dorota Maciejuk. Powiedział, że dopilnuje, żeby wykonano nam tu cały remont mieszkania. Ciekawe czy dotrzymają słowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1075
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group