Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5871
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szajka złodziei samochodów rozbita

Niedziela, 27 września 2020, 9:37
Autor: WAC
Region: Szajka złodziei samochodów rozbita
Fot. archiwum
Grupę złodziei kradnących kampery i inne samochody, którą kierowali dwaj mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego rozbili policjanci z Wielkopolski.

Kilka dni temu na terenie kilku województw policjanci zatrzymali jedenaście osób podejrzanych o kradzieże samochodów. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które założyły grupę przestępczą i nią kierowały. Podejrzani ukradli co najmniej 100 aut, w tym kilkanaście bardzo drogich kamperów. Wartość niektórych z nich wynosiła ponad 250 tys. zł. Kampery były legalizowane i trafiały na rynek Polski. Samochody były głównie kradzione na terenie Niemiec, Austrii i Czech.

Policjanci, którzy rozpracowywali grupę ustalili, że członkowie gangu wywodzili się z kilku województw. Były to osoby z Dolnego Śląska, Wielkopolski, z województwa lubelskiego, kujawsko pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na czele grupy stali dwaj mężczyźni z powiatu zgorzeleckiego. Pozostali zajmowali się kradzieżami samochodów i ich transportem do paserów. Współpracował z nimi także fałszerz, który przygotowywał tabliczki znamionowe pomocne do legalizacji pojazdów na terenie Polski.

Na podstawie materiałów dowodowych, w uzgodnieniu z prokuratorem Prokuratury Krajowej, w jednym czasie, stu trzydziestu policjantów tworzących trzydzieści cztery zespoły, wkroczyło do wytypowanych mieszkań i obiektów. Podczas przeszukań zabezpieczyli dwadzieścia osiem samochodów, motocykl, skuter wodny, gotówkę i sprzęt służący do kradzieży pojazdów.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania nią, kradzieży samochodów i paserstwa. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury aresztował dziewięciu podejrzanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Twoja reakcja na artykuł?

44
92%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group