Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2251
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szacowanie szkód po ulewach

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 lipca 2016, 7:49
Aktualizacja: 7:53
Autor: UM (komunikat)
Fot. Archiwum
Trwa szacowanie szkód po deszczach nawalnych, jakie padały ze szczególną gwałtownością w czwartek (14.07). – Pomimo naprawdę intensywnych opadów – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – w odróżnieniu od innych miejscowości, o których było głośno w telewizji, nie nastąpiły u nas większe straty.

Trochę wody zgromadziło się na terenie SP 13, deszcz i wiatr spowodowały też uszkodzenie części dachu na obiekcie Urzędu Miejskiego przy ul. Sudeckiej. Ujawniło się kilka ubytków w jezdniach, zostały wypłukane niektóre miejsca prowadzonych robót ziemnych.

„Ogniową próbę wody” przeżył stadion miejski. – Poddawaliśmy go próbie wody w trakcie odbioru po remoncie murawy – przypomniał J. Łużniak – ale wtedy wylaliśmy ok. 50 l wody/1 m kwadr. A w czwartek spadło w Jeleniej Górze… 95 litrów/1 m kwadr. Takich ekstremalnych warunków z reguły obiekty sportowe nie wytrzymują, a zdaniem specjalistów na naszym boisku można było niedługo po ustaniu opadów rozgrywać mecz i to w znakomitych warunkach.

Nie można wykluczyć, że pod niektórymi odcinkami jezdni nastąpiły niewidoczne wypłukania gruntu, ale właśnie dlatego ekipy MZDIM przejeżdżają ulice poszukując potencjalnych zagrożeń.

Z kronikarskich zapisów: w Jeleniej Górze spadło w czwartek 95 mm wody, w Jakuszycach (gdzie z reguły pada więcej) 85 mm, w Szklarskiej Porębie – 80, a w Kamiennej Górze - 49 mm.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 19-07-2016 14:52
Zapraszam na Transportową, przy progu spowalniającym zapada się łata z asfaltu. Codziennie jest coraz głębsze aż w końcu czyjeś koło utknie w niespodziewanej dziurze.
~ 19-07-2016 17:55
oczywiscie uszkodzilo dach UM teraz bedziemy remontowali- ha ha wiadomo o co chodzi - dlaczego nie ma zdjecia tego uszkodzonego dachu
~ 20-07-2016 0:47
szkody można łatwo pokryć zabierając wypłatę tym garniturkom które od początku kapitalizmu bezczelnie zaniedbują meliorację oraz wycinają drzewa w lasach
~wydojony przez władzę 20-07-2016 7:34
Co ten kolejny BAJKOMÓWCA OPOWIADA? Dla spokojności niewolnika wymoczonego wpakowaliście wspominki FIRSZTA tylko zabrakło anomalii pogodowych z 21 wieku.Komoruski od bulu w 2010 rzekł "woda przypłynęła i i woda odpłynie" to haslo na następne lata powodziowe cytowane przez "przesłanki" rodzimej braci urzędniczej.Gdzie "czerwony sweterek" ?Tak zawsze lubił być w mediach ?Czyżby pływał na słonych wodach ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group