Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3937
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szachy do wypożyczenia w "Edwardzie"

Czwartek, 3 lipca 2014, 15:44
Aktualizacja: 15:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: Szachy do wypożyczenia w "Edwardzie"
Fot. Ernest Grzeszczakowski, Tomasz Taf
Na wniosek Rady Cieplic zakupione zostały stoły szachowe, które stanęły w zrewitalizowanym Parku Zdrojowym. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, ale graczom brakowało figur. Zamiast nich grali kamieniami i liśćmi, które jednak nie mogły się równać oryginalnym bierkom. Dlatego w ostatnich dniach ciepliccy radni dokupili dwa komplety szachów, które bezpłatnie można wypożyczyć w recepcji pawilonu „Edward” Uzdrowiska Cieplice.

- Po wielu naszych prośbach udało się doposażyć park w stoły szachowe, które od początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – mówi Anna Bałkowska, przewodnicząca Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry "Uzdrowisko Cieplice". – Kiedy przechodziłam obok widziałam jednak, że ludzie grają układając na szachownicy liście i kamienie. Stąd pomysł by kupić dwa komplety figur. Wypożyczyć je może każdy po zostawieniu dowodu tożsamości lub legitymacji. Są one przeznaczone zarówno dla mieszkańców, jak i turystów czy kuracjuszy – dodaje A. Bałkowska.

Informacja o możliwości wypożyczenia figur w recepcji pawilonu Edward zarówno w języku polskim, jak i niemieckim, została zamieszczona we wszystkich budynkach Uzdrowiska, a ponadto na tablicy ogłoszeniowej w Parku i na stołach szachowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group